10 червня православні святкують Вознесіння Господнє: який сьогодні день, що не можна робити, у кого іменини

10 червня всі православні християни святкують Вознесіння Господнє.

Про всі прикмети і заборони цього дня ми розповімо в матеріалі нижче. Також читайте, хто в цю дату іменинник. 

Вознесіння Ісуса Христа — одне з дванадцяти головних православних свят. Назва відображає суть євангельської події. Як докладно про це пише євангеліст Лука, на сороковий день після Свого воскресіння Ісус привів своїх учнів на гору Єлеон за Єрусалимом, благословив їх і вознісся на небо, таким чином завершуючи свою земну місію.

Учні вклонилися Христу і повернулися в Єрусалим, де через кілька днів на них зійшов Святий Дух. З тих самих пір свято і став називатися Вознесінням.

Вважається, що на місці Вознесіння залишився слід ноги Ісуса. Паломникам в Єрусалимі показують такий відбиток в каплиці на Єлеонській горі, стверджуючи, що це і є слід Христа на камені.

Звичаї і прикмети

У церквах напередодні і в день Вознесіння проходять святкові богослужіння, під час яких співаються піснеспіви, присвячені Вознесінню, і читаються три читання зі Святого Письма, в яких, на думку Православної церкви, містяться старозавітні пророцтва про вознесіння Ісуса Христа.

У слов’янській традиції Вознесіння вважалося своєрідною кульмінацією весни і моментом її переходу в літо:» до Вознесіння дня всі квіти весняні розквітають»,» цвісти весні до Вознесіння»,»дійшла весна до красна до Вознесіння – тут їй і кінець».

У свято було заведено водити особливі хороводи-колоски, господині пекли коржі з сиром або іншу випічку у вигляді драбинок, «щоб Христу було легше підніматися на небо».

По погоді на Вознесіння судять про майбутнє літо:»Вознесіння з дощем – Ілля з грозою». Крім того, вважається, що хороша погода на Вознесіння – до хорошого врожаю і навпаки.

Що можна, а що не можна робити в свято Вознесіння

У цей день заведено згадувати покійних родичів, відвідувати їх могили.

Як і в більшість інших релігійних свят, на Вознесіння Господнє рекомендується утриматися від виконання будь-якої домашньої роботи, а також роботи в городі, бо вся увага християнина має бути зосереджена на сенсі святого дня. Не варто з’ясовувати стосунки, свято краще провести в світі з близькими.

Іменини 10 червня відзначають Євтихій, Еліконіда, Елладій, Гнат (Ігнатій), Микита. Не забудьте привітати цих людей з днем ангела!

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *