11 жовтня — світ відзначає Міжнародний день дівчаток

Про це повідомляє пресцентр ООН.

«Дівчатка-лідерки. Дівчатка-втілювачки змін. Дівчатка добре розвиваються і зростають у всьому світі. Вони є фундаментальним джерелом трансформаційних змін щодо гендерної рівності, а технології є вирішальним інструментом для підтримки їхньої роботи, активності та лідерства», — йдеться у повідомленні UN Women.

В організації додають, що гендерний цифровий розрив на сьогодні є реальним: «Це розрив у нерівності… цифрова революція має бути для всіх і з усіма. Потрібно досягти стимулювання дій та відповідальності… з подолання цифрового гендерного розриву».

Додається, що цифрова інклюзія та грамотність відкривають для дівчаток нові можливості для освіти, заробітку грошей та кар’єрного просування, особливо в часи пандемії COVID-19.

Водночас зазначається, що пандемія також поглибила гендерний розрив у контексті безпеки в інтернеті, позаяк дівчата стикаються з економічними та соціальними бар’єрами.

«На початку цього року під час Форуму з питань рівності поколінь у технологіях та інноваціях визначили пріоритетними у глобальних дискусіях щодо гендерної рівності. Лідери громадянського суспільства, урядів, приватного сектора та молодіжних рухів взяли на себе зобов’язання побудувати більш інклюзивні цифрові суспільства, надаючи дівчаткам рівні можливості, інвестуючи у феміністичні технології та ставлячи дівчаток та молодих жінок у центр розроблення та втілення рішень щодо цифрового світу», — додали в ООН.

У світі відзначають Міжнародний день дівчаток
ЮНІСЕФ

За даними ЮНІСЕФ, попри те, що пандемія прискорила запуск цифрових платформ для навчання, заробітку та спілкування, близько 2,2 млрд людей у віці до 25 років досі не мають доступу до інтернету.

«Дівчатка частіше позбавлені цього. Гендерний розрив для глобальних користувачів інтернету виріс з 11% у 2013 році до 17% у 2019 році. У найменш розвинених країнах світу він сягає близько 43%», — повідомили в організації.

Міжнародний день дівчаток

Міжнародний день дівчаток — день, присвячений специфічним проблемам і загрозам, яким піддаються діти жіночої статі, який відзначають 11 жовтня. День проголошений ООН у 2012 році.

Саме цю дату обрали, щоб звернути увагу на соціальні проблеми і нерівність, які відчувають дівчатка в усьому світі, пов’язані безпосередньо зі ставленням навколишнього суспільства до жіночої статі. В їх число входять можливості отримання освіти, повноцінного харчування, медичного обслуговування, соціальних прав, захисту від дискримінації, насильства та примусового заміжжя у дитячому віці.

Ініціатива щодо ухвалення резолюції на введення Міжнародного дня дівчаток була висунута з Канадою на Генасамблеї ООН. Просуванням резолюції займалася канадська міністерка у справах жінок Рона Амброуз. 10 грудня 2011 року Генасамблея ООН провела голосування по прийняттю Міжнародного дня дівчаток.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *