25 березня — свято Благовіщення: звичаї, прикмети та заборони свята

Православна церква України 25 березня за новим стилем відзначає свято Благовіщення.

Благовіщення є одним з дванадцяти найбільш важливих свят у православ’ї. Саме цього дня архангел Михаїл повідомив Діві Марії благу звістку, що вона народить Спасителя людства.

Благовіщення вважали жіночим святом, тому в цей день жінки обов’язково йшли до церкви і молилися Пресвятій Богородиці про щасливу долю, вдале заміжжя, про здоров’я дітей. Також у цей день члени родини намагалися не сваритися і жити в мирі та спокої, бо вірили, що рік пройде так, як проведеш Благовіщення. Попри те, що Благовіщення припадає на Великий піст, в цей день діє послаблення, вірянам можна вживати в їжу, рибу, масло і вино

Що не можна робити 25 березня
У цей день заборонена будь-яка фізична праця і важка домашня робота, а також різні рукоділля — в’язання, вишивка, шиття.

Вважали, що у цей день Господь благословляє все зростаюче на землі, тому не можна підрізати кущі і дерева і взагалі працювати на городі чи в саду.

Заборонено в цей день щось позичати (гроші, речі, продукти), інакше це може спричинити невдачу і проблеми в сім’ї. Наші предки вважали, що в цей день не можна нічого виносити з дому.

За прикметами, не можна в цей день надягати новий одяг, так як він обов’язково порветься, забрудниться чи швидко прийде в непридатність.

Сьогодні – Благовіщення: історія свята, традиції та заборони

У народі також вважали, що цього дня не можна ходити у гості, його необхідно провести у сімейному колі.

Народні прикмети на 25 березня
Якщо у небі немає ластівок, то весна буде холодною.
Якщо зранку яскраве сонце, то весна буде ранньою.
Яке Благовіщення, такий і Великдень.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *