З 18 травня зміняться правила вручення повістки – що потрібно знати

Із 18 травня набуває чинності новий Закон про мобілізацію, який передбачає зміни правил вручення повістки.

З 18 травня зміняться правила вручення повістки – що потрібно знати
 

Про це нагадує ТСН.

Як зазначається, законом не визначено місце, де саме її повинні вручати, тому її можуть видати в будь-якому місці. Тепер це зможуть робити не лише працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Однак, як і раніше, повістку вважатимуть врученою, якщо людина її отримала особисто.

Хто має право вручати повістку:

  • представники ТЦК та СП, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки;
  • представники органу місцевого самоврядування;
  • керівники підприємства, установи, організації, де працюють військовозобов’язані;
  • керівники навчальних закладів;
  • управителі багатоквартирних будинків.

Повістку вручатимуть лише під особистий підпис. Повістка, кинута до поштової скриньки, не вважатиметься належним чином врученою.

Що буде тим, хто підписав повістку і не зʼявився

За неявку за повісткою передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність стосується всіх типів повісток, окрім мобілізаційного розпорядження. Тобто особа може отримати адміністративний штраф лише за нез’явлення по повістці на уточнення, оновлення даних або ж на повістку на військово-лікарську комісію.

Якщо ж особа самостійно прийшла до ТЦК та СП або була приведена туди за допомогою засобів примусу і пройшла військово-лікарську комісію, то в такому разі особі може бути видане мобілізаційне розпорядження.

У випадку неявки на мобілізаційне розпорядження передбачена кримінальна відповідальність. Склад злочину передбачає стаття 336 Кримінального кодексу України. Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років.

Неявка за повісткою в ТЦК та СП під час воєнного стану може мати серйозні наслідки для особи, яка отримала повістку.

Як вручатимуть повістки

Від 18 травня поліція та представники ТЦК отримують право вимагати у чоловіків віком 18-60 років військово-облікові документи разом із документами, що посвідчують особу.

Якщо повістку було вручено, пропустити візит до ТЦК можна лише з поважних причин, які підтверджені документально, зокрема через хворобу, смерть близького родича, стихійне лихо або атаку окупаційних військ РФ.

Якщо людина вчасно не прийшла, вона повинна не пізніше ніж за три дні зв’язатися з ТЦК і повідомити про обставини неявки. Протягом тижня візит все одно має відбутися.

Вручення повістки військовозобов’язаному або резервісту означає, що він повинен з’явитися для уточнення облікових даних. Потім його направлять на військово-лікарську комісію, щоб визначити, чи придатна людина до мобілізації чи ні.

Крім уточнення даних, може бути повістка на проходження комісії (вручається після поновлення даних у ТЦК), а також мобілізаційне розпорядження за результатами ВВК, якщо громадянина визнано придатним.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *