Група вчених досліджувала метро Києва на наявність мікроорганізмів і дійшла до несподіваного висновку
В метро Києва вдалося виявити раніше невідомі бактерії. Таких геномів у столичній підземці до 80%, вважають вчені, які взяли зразки з різних поверхонь.
У рамках одного з проектів, вчені вирішили з’ясувати, яка невидима живність населяє Київський метрополітен, пише «Хмарочос» з посиланням на «Громадське».
Зазначимо, що подібні дослідження проводяться у різних куточках світу. В Україні об’єктом для досліджень поки що є тільки київське метро. Перше таке дослідження у нас було проведено в 2017-му році.
Після того, як вчені зібрали аналізи з лавок, стін, підлоги, поручнів ескалаторів, автоматів для продажу квитків і так далі, зразки відправили в лабораторію Нью-Йорка.
За допомогою технології секвенування (тобто читання послідовностей ДНК і РНК) там визначають генетичний матеріал, який потрапив у зразок.
Так, останнє дослідження показало, що від 10% до 80% геномів у зразках зі столичного метро — мікроорганізми, які не вдається ідентифікувати по базах даних.
Причому стверджується, що більшість з них — мікроорганізми, які живуть на шкірі людини або її дихальних шляхах, і зазвичай не викликають хвороб.
А ось на станції «Контрактова площа» раніше знайшли геном чумної палички.