Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що після війни Україні доведеться змінювати спрощену систему оподаткування заради боротьби із «зарплатними ФОП».
Про це він сказав в інтерв’ю Delo.
«Ні для кого не є секретом, що спрощена система використовується для ухилення від сплати зарплатних податків. І цю практику потрібно ліквідовувати з однієї простої причини: нам необхідно вибрати — чи членство в ЄС, або милі добрі схеми ухилення від податків. Поєднати не вийде. Війна, звичайно, не найкращий час займатися боротьбою із «зарплатними ФОП».
І я дотримуюся думки, що нам поки що взагалі не варто чіпати підприємців з будь-яких питань, які стосуються зарплат. Якщо платять — низький уклін та слава Богу», — заявив Гетманцев.
Але, за його словами, «очевидно, що Україна не зможе набути членства в Євросоюзі, маючи подібні схеми ухилення».
«Тому рано чи пізно, нам доведеться заблокувати можливість використовувати спрощенку для ухилення від оподаткування», — підкреслив він.
За словами нардепа, є два шляхи. Перший — розробити певні критеріїв повʼязаності, за якими можна визначити участь підприємців-фізосіб у подібних схемах.
Другий — заборона ФОП третьої групи єдиного податку у принципі працювати з юридичними особами.
«Але цей варіант досить радикальний, тому я б розглядав перший, який м’якший.
І хочу наголосити, що ці процеси мають відбуватися з одночасним злиттям зарплатних податків (ПДФО та ЄСВ — ред.) та зменшенням ефективної ставки до 25% (на сьогодні вона становить 42% — ред.).
Тобто я вважаю, що знижувати зарплатні податки доцільно за умови одночасної детінізації зарплат», — резюмував він.
Нагадаємо:
У Верховній Раді обговорюють скасування пільгової системи оподаткування, яка дозволяє сплачувати лише 2% від доходу, з середини наступного року.
Кабмін пообіцяв МВФ обмежити можливість оптимізовувати податки через 3 групу ФОП.
Економічна правда