Значна частина переселенців, які через війну опинилися у Києві, планує залишитися жити у столиці.
Настрої у групі внутрішньо переміщених осіб з’ясовувала соціологічна група «Рейтинг» й оприлюднили зібраний матеріал.
Соціологи дослідили, що в масі своїй переселенці обрали Київ тому, що тут мешкають родичі та близькі друзі (відповіді 45% опитуваних). Серед інших причин називали можливість знайти роботу (26%), безпеку у місті в умовах війни (22%). 8-9% зазначили, що їм подобається Київ і тут є багато можливостей, щоб розпочати нове життя, 5% що тут є вільні місця для тимчасового проживання. Для 4% було байдуже, куди виїжджати, ще для 2% — це було рішення організації, відповідальної за переселення.
За даними соціологів, 28% ВПО, які опинилися в Києві, пов’язують своє майбутнє життя зі столицею. Майже стільки ж — 27% — «скоріше пов’язують».
Близько третини ВПО не планують свого майбутнього життя в столиці.
Серед ВПО тільки 21% працюють у звичайному режимі, 12% — віддалено, 4% — за скороченим графіком, 17% — на новій роботі. Не працюють наразі 45% переселенців, які живуть у Києві.
Дві третини переселенців орендують квартиру у Києві, ще чверть — живуть у помешканні родичів, друзів, знайомих. У центрах для біженців, готелях, хостелах проживають 6-7%, у власному помешканні — 2%, у помешканні інших місцевих жителів.
Соціологи також з’ясували, що ставлення киян до співвітчизників, які приїхали у місто через війну, досить позитивне. 55% опитаних киян позитивно поставилися б до того, якби частина переселенців залишилися жити в місті та працювати, 35% — нейтрально, і тільки 8% — негативно. Як зазначають соціологи, більша частина представників опитаних киян та переселенців не фіксують складнощів у відносинах між собою.