У Голосіївському районі Києва можна пройтися печерами, які, за деякими даними, були створені ще в дохристиянські часи, але потім стали частиною Китаївського монастиря. На стінах підземних келій можна знайти написи старослов’янськими літерами та вирізані у глині ікони.
Світлини локацій було опубліковано у спільноті «Спрага»: в Києві цікаво» у соціальній мережі Facebook. Унікальна історична локація розташована на вулиці Китаївська, 15.
«Китаївські печери. Назва виникла, згідно з легендою, внаслідок тюркського слова «китай» – зміцнення, фортеця. У Китаєві збереглися залишки містечка ІХ-Х століть, а також печерних келій часів Київської Русі. У XIV столітті в Китаєві було створено печерний монастир, що підпорядковується Києво-Печерській лаврі, так звана Китаївська пустка», – розповів автор.
Печери у Китаївському урочищі знаходяться на Китай-горі, в історичний місцевості Києва. За деякими даними, рукотворне підземелля могло з’явитися ще в дохристиянські часи як житло і притулок древніх людей, проте судити про первісне планування печер дуже складно. Згідно з урядовим указом Російської імперії, датованим 1771 роком, самітництво було заборонено, і ченці змушені були повернутися до монастиря.
Китаївські печери простояли покинутими до 1857 року, коли були випадково виявлені й тоді ж досліджені. У 1910–1912 роках під керівництвом археолога А. Д. Ертеля було виявлено кілька підземних галерей, схожих структурою на печери Києво-Печерської лаври.
«Тут було знайдено залишки двох осередків, предмети домашнього вжитку, а на стінах збереглися написи старослов’янськими літерами. Наразі печери відкриті для вільного відвідування», – резюмував автор.