Підсумки пілотного обласного фізкультурно-оздоровчого проєкту «Учнівська ліга «Здорова Україна» підбили на брифінгу в Київській ОВА (ВІДЕО)

Майже 85% від загальної кількості учнів п’ятих класів Київської області взяли участь у пілотному обласному фізкультурно-оздоровчому проєкті «Учнівська ліга «Здорова Україна». Тобто 25 000 дітей із 31 000 пʼятикласників, які навчаються в школах Київщини. Про це повідомив під час брифінгу начальник Управління молоді та спорту Київської ОВА Сергій Тимофєєв.

«Це дуже гарний показник. Але наша мета – залучення 100% наших дітей. Тому з вересня ми плануємо впроваджувати такі ігри в усіх класах загальноосвітніх навчальних закладів регіону», – наголосив начальник Управління молоді та спорту Київської ОВА.

Він детально розповів про цей проєкт та як відбувалася його реалізація на теренах області. Сергій Тимофєєв зазначив, що Учнівську лігу проводили серед учнів п’ятих класів у кожному навчальному закладі 69 територіальних громад.

Це спільний проєкт Департаменту освіти і науки й Управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації, що реалізовувався за сприяння Київського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

«Учнівська ліга «Здорова Україна» складається з 4 етапів: Ліга дружніх, Ліга сміливих, Перша ліга та Вища ліга. Початку етапів ігор передувало ознайомлення та інструктаж для вчителів і всіх людей, зацікавлених у реалізації цього проєкту.

Завершальні ігри провели в кожному із семи районів Київщини. Модулі кожен район вибирав самостійно.

Сергій Тимофєєв зауважив, що оскільки спортивні заходи не носили змагального характеру, а проходили у форматі ігор, то всі учасники фінального етапу стали переможцями й отримали дипломи за перше місце. 

Реалізація фізкультурно-оздоровчого проєкту «Учнівська ліга «Здорова Україна» визначена Програмою Президента України «Здорова Україна» та Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі. Мета проєкту – підвищення рухової активності дітей шкільного віку.

«Згідно з новим державним стандартом базової середньої освіти вчителі повинні формувати гармонійно розвинену особистість, діючи за принципом «дитиноцентризму», тобто враховувати потреби й інтереси дитини, її здібності,  індивідуальні можливості та стан здоров’я. Тому необхідно відійти від традиційних методик проведення уроків та зруйнувати стереотипи у викладанні фізичної культури в школі», – зазначила директорка Департаменту освіти і науки КОВА Ярослава Тростянська під час брифінгу.

Вона розповіла, що протягом року в закладах освіти Київської області реалізується інноваційний підхід до проведення уроків фізичної культури. Нова навчальна програма побудована за модульною системою, що включає обов’язкову та варіативну складові із 60 модулів. Це нові види спорту для дітей 5-6-х класів, зокрема петанк, алтимат фризбі, доджбол, корфбол, регбі-5, хортинг, чирлідинг, cool games тощо. Важливо, що під час уроку школярі можуть вільно змінювати вибраний варіативний модуль. Крім того, модулі щочверті повністю змінюються.

Ярослава Тростянська наголосила, що якісний рівень уроків фізичної культури насамперед залежить від учителя, оскільки саме він має безпосередньо змінити стиль викладання за новими модулями. Тому слід акцентувати увагу на важливості підготовки кваліфікованих учителів фізичної культури та необхідності їх постійного професійного вдосконалення.

Так, протягом 2022/2023 навчального року пройшли підготовку 26 учителів фізичної культури із 7 районів Київщини, ставши амбасадорами – «агентами змін». У свою чергу вони провели навчання для своїх колег у всіх територіальних громадах області. Про це підсумувала директорка Департаменту освіти і науки КОВА.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *