День літнього сонцестояння: що категорично не можна робити

Літо у розпалі – зовсім скоро настане найдовший день і найкоротша ніч у році. Після цього дні почнуть поступово скорочуватися. У більшості країн ЄС день літнього сонцестояння є офіційним, астрономічним початком літа. Тобто, літо триває з 21 червня і до дня осіннього рівнодення, 22-23 вересня.

У 2023 році літнє сонцестояння припадає на 21 червня о 17:57 за київським часом. Сонце підніметься на найвищу точку над горизонтом. Про традиції та вірування цього дня – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Традиції свята

21 червня 2023 року світанок настане о 03.46 ранку, а зайде сонце о 20.13 вечора. Найдовший день триватиме 16 годин 27 хвилин.

Свято літньої ночі ще за язичницьких часів вважалося особливо містичним. За повір’ями, цього дня можна загадувати бажання – вони обов’язково здійсняться.

Прийнято було надягати одяг яскравих кольорів – помаранчевий, червоний, жовтий. Додавали різноманітні прикраси, плели вінки, дівчата прикрашали волосся вінками із різнотрав’я.

Як свято літньої ночі здавна святкували українці

Наші пращури до введення григоріанського календаря святкували день сонцестояння 7 липня, тобто на сучасне свято Івана Купала.

Традиції збереглися і донині: люди збираються на гуляння, стрибають через багаття, збирають лікарські трави та шукають особливий цвіт папороті.

Вранішню росу наділяли цілющими властивостями – дівчата зранку збирали її з трави та вмивалися нею, щоб зберегти красу і молодість. Ввечері прийнято було ворожити на суджених, пускаючи вінки за водою.

Погодні прикмети

В день літнього сонцестояння звертали увагу на погоду та пророкували, яким буде урожай.

Трава рясно покрита росою вранці – зернові та городина вродять щедро.

Небо покрите хмарами або йде дощ – до бідного урожаю.

На небі багато зірок – значить у вересні та в жовтні буде багато грибів.

Народні забобони

Наші пращури говорили, що у цей день не можна підіймати із землі невідомі предмети і чужі речі. Також день сонцестояння краще не проводити наодинці – у цей період здавна влаштовували народні гуляння та святкування. Це день позитивної енергетики, тож не варто кричати, сваритися та ображатися.

Існувала цікава прикмета на свято літньої ночі: якщо хлопець випадково облив дівчину водою – значить невдовзі на них чекає весілля.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *