Деякі українці, аби забезпечити собі майбутнє, кладуть гроші у банк. Але багато вкладників побоюються, чи зможуть вони без проблем повернути свої кошти після війни.
Про те, яку суму безпечно класти у банки та як збільшити вигоду від депозитів, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на сторінку фінансиста Наталії Рудевіч в Instagram.
Яку суму безпечно тримати в банку
«До кінця дії воєнного стану та три місяці після держава гарантує 100% повернення усіх вкладів у всіх банках. Зверніть увагу, що гроші ФОП гарантуються, а от юридичних осіб — ні. Це стосується як депозитів, так і просто грошей на рахунках», — пояснює експерт.
Якщо у вас кошти у валюті, то відшкодування буде у гривні за офіційним курсом НБУ.
«Через три місяці після закінчення воєнного стану гарантуватися будуть 600 тисяч на одну особу в одному банку. При наявності депозиту в Монобанку та УніверсалБанку, це буде рахуватися, як один банк, бо Монобанк не є самостійним банком. Це діджитал продукт УніверсалБанку», — додала Рудевіч.
Вона наголосила, що те ж саме стосується IziБанку та СпортБанку, які працюють через ТаскомБанк.
«Суми вище не гарантуються і будуть відшкодовуватись за рахунок продажу майна, але його може не вистачити. У будь-якому разі не варто тримати усю суму в одному банку, розбивайте між кількома. Це суттєво знизить ризики», — каже фінансист.
Як отримати максимальну вигоду із депозиту
Рудевіч також пояснила, як отримати більше вигоди із річного депозиту.
«Відсотки річного депозиту вищі, ніж на 1-3 місяці. Водночас хочеться отримати більше і при цьому мати доступ до грошей і не чекати рік. Що ж тоді робити? Варто інвестувати «драбинкою», — каже експерт.
Наприклад, якщо ви хочете покласти на депозит 1000 доларів, то розбийте їх на 4 частини. І кожну з цих частин покладіть на депозит на термін 3, 6, 9 і 12 місяців.
«Після 3 місяців продовжіть перший вклад на рік. Через три місяці — ще один вклад на рік, а далі — аналогічно. Через 9 місяців у вас буде 4 депозити із високою ставкою, як у річного депозиту. При цьому кожних 3 місяці частинка цих грошей (1/4) повертатиметься вам на рахунок», — пояснює Рудевіч.
Якщо у вас щось трапиться, то ви зможете зняти ці гроші й вирішити проблему.
«Так ви поєднуєте і ліквідність — здатність швидко отримати гроші, і дохідність. Дохід буде високий — як за річний депозит», — наголосила фінансист.
Також вона зазначила, що можна суму поділити на 4 частини, а можна на 12 і вкладати щомісяця на річний депозит.