У вівторок, 19 березня, виїзна команда Донор UA вперше брала кров у мешканців столиці в стінах 115-річного костелу святого Миколая. Медики приїхали на прохання Римо-католицької церкви, які служать у цьому храмі.
За словами настоятеля парафії отця Павла Вишковського ОМІ (Місіонер Облати Непорочної Марії), у період великого посту віряни намагаються робити масштабні акції задля допомогти постраждалим внаслідок війни, а також військовим.
«На цей період посту найбільша потреба була і є в крові. Багато поранених військових знаходяться в лікарнях, тому ми вирішили організувати на території костелу збір крові. Як колись Ісус за нас пролив кров, так і ми зараз маємо допомогти нашим воїнам», — каже він.
До слова, сам отець Павло Вишковський теж здавав кров. Він донор уже не вперше.
Від ранку біля костелу вишикувалась черга з десятків охочих пожертвувати кров. Першою була співачка Анна Добриднєва. Артистка дає благодійні концерти військовим, а нині вирішила ще й стати донором для них.
«Кров я здаю вчетверте. Своїм прикладом намагаюсь залучити якомога більше людей до донації. Оскільки, ні для кого не секрет, що під час великої війни потреба у крові постійна. Завдяки таким акціям ми зберігаємо та рятуємо життя найкращих людей у світі — українських захисників», — прокоментувала нашому виданню артистка.
Поруч із Анною здає кров мешканець столиці пан Сергій. Чоловік розповів, що є донором ще з далекого з 1978 року.
«Я був донором вже понад 40 разів. Але у храмі ще жодного разу не здавав. Божа благодать!» — додав він.
Проєктна менеджерка Донор UA Марія Вереітіна зазначила, що донація в стінах костелу святого Миколая — це історична подія, адже до того медики брали кров у центрах та приміщеннях. Однак ніяк не храмах.
«Здати кров зголосилося близько ста людей. Ми прогнозуємо, що така акція буде неодноразовою. Можливо, надалі у нас складеться така чудова традиція. Тому закликаю усіх підписуватись на соцмережі Донор UA, аби завжди бути в курсі важливих подій», — прокоментувала вона.
За словами Марії, загалом сьогодні кров здали 54 донори, а це понад 24 літри крові. Відтак кияни потенційно врятували 162 життя.