Цього року в Одесі обіцяють відкрити кілька пляжів. Хоча вже зараз, коли температура повітря піднялася до +20 градусів, одесити вийшли до моря і відкрили неофіційний курортний сезон.
Звісно, напливу туристів, як у роки до повномасштабного вторгнення, в Одесі не буде, оскільки місто часто обстрілюють російські війська – і тут зникає електрика. Через це ціни в готелях і приватному секторі досить лояльні та майже не перевищують рівня 2021 року. А власники житла вже запаслися генераторами.
Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZ.UA.
Одесити вже відкрили пляжний сезон
В Одесі цими вихідними вже розпочався пляжний сезон. Міські пляжі були заповнені відпочивальниками, люди засмагали, дехто навіть купався, хоча вода у морі ще дуже холодна +13…+14 градусів.
Одесити розповідають, що дуже скучили за сонцем і морем, тому радіють незвичайно теплому квітню і готові відкривати курортний сезон.
«Останні два роки через повномасштабну війну доступ до пляжів було закрито. Та ще й минулого літа через те, що росіяни підірвали Каховську ГЕС, уся брудна вода ринула до нас. Але до серпня море вже очистилося, і влада відкрила шість пляжів, тому місяці зо два ми могли насолоджуватися морем і сонцем», – розповідає OBOZ.UA мешканка Одеси Марія Соколова.
Минулого року в Одесі відкрили шість пляжів: «Калетон», інклюзивний, муніципальні у районі 14-го й 10-го фонтанів, а також пляжі «Ікра» та «Чайка».
Цього року голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер заявив про плани відкрити пляжі вже після травневих свят. Які саме, він не уточнив, але всі вони мають бути перевірені військовими. Також там встановлять захисну сітку від вибухонебезпечних предметів, і неподалік мусить бути укриття.
Ціни в Одесі лояльні
Щоправда, багато хто сумнівається у тому, що до Одеси цього року приїде багато курортників – через постійні обстріли.
«Поки що ситуація в Одесі дуже непроста, тому розраховувати на довоєнний курортний сезон не доводиться. Не всі готові ризикувати, тим більше далеко не скрізь готові бомбосховища. Тому говорити про раннє бронювання готелів в Одесі не доводиться. Люди, звичайно, цікавляться, але, найімовірніше, бронюватимуть номери вже ближче до відпустки, зважаючи на ситуацію. Напевно, це буде короткий відпочинок – у вихідні чи святкові дні«, – каже заступник голови комітету з туризму Торгової палати України Володимир Царук.
За його словами, ціни на відпочинок в Одесі через це досить лояльні. Найбільші брендові готелі можуть коштувати 1500-2000 грн на добу в червні. Скромніші готелі – 800-1000 грн на добу. У приватному секторі, звісно, дешевше.
«Наразі українці бронюють відпочинок у Карпатах, Закарпатті, там, де порівняно спокійно. Там ціни вдвічі-втричі вищі за одеські», – зазначає Царук.
Скільки коштує відпочити в Одесі у червні
Доба відпочинку в середині червня у тризірковому готелі Одеси коштуватиме 1000-1500 грн. У 5-зірковому – 3500 і вище.
Що стосується апартаментів та гостьових будинків – ціни від 600 до 1000 грн. У хостелі можна зняти номер за 300-500 грн.
У 2021 році ціни були приблизно такими ж: 260-400 грн. Кімната у гостьовому будинку – від 700 грн, у 2021 році – від 650 грн.
Номери у приватному секторі у червні можна зняти за 1600 грн на трьох. Але можна знайти і дешевше – 500-700 грн. У 2021 році подібні номери коштували 600 грн на двох та 750 грн на трьох.
У зв’язку із ситуацією тепер серед переваг житла вказують не тільки наявність кондиціонера та бойлера, а й наявність бомбосховища і генератора.
«Для того, щоб забезпечити наших гостей нормальним відпочинком, нам довелося купити кілька генераторів. Тож у нас зі світлом проблем не буде. Що стосується бомбосховища, то буквально за п’ять хвилин ходьби є кафе у підвальному приміщенні, туди пускають людей», – розповіла власниця апартаментів Лідія.
Ті, хто здає квартири у новобудовах, також вказують наявність підземної парковки, куди можна спуститися під час російської ракетної атаки.
Що із Затокою?
Що стосується Затоки (селище Кароліно-Бугазької сільської громади Білгород-Дністровського району Одеської області), найімовірніше, цього літа тут знову не буде курортного сезону. На жаль, тут немає інформації про безпечні пляжі.
«Ми чекаємо на вказівки з обласної адміністрації. Якщо нам дозволять відкрити пляжі, то ми про це повідомимо, але поки що жодних даних у нас немає», – сказали OBOZ.UA в адміністрації Кароліно-Бугаза.
Хоча власники баз та мініготелів кажуть, що торік на деяких пляжах люди купалися.
«Був єдиний випадок, коли людина підірвалася на міні, після чого довго до моря ніхто не ходив. Потім знову почали купатися у морі. Прильоти були лише в одному районі Затоки, а так спокійно. У багатьох готелях та на базах відпочинку є басейни, тому люди засмагають там. Ми б, звичайно, хотіли, щоб у нас розпочався курортний сезон, бо бізнес тут зовсім зупинився, а платити за землю та нерухомість треба», – каже власник одного з готелів.
Поки ж Затока порожня, тут мало людей, а частина власників баз відпочинку та гостьових будинків навіть покинули селище. Торік Затоку кілька разів обстрілювали. Найбільший обстріл був у липні минулого року, тоді ворог запустив 11 ракет по морському курорту. Було зруйновано багато будинків та баз відпочинку в одному з районів Затоки.