Щороку 13 серпня в світі відзначається Міжнародний день шульги. Це свято було засновано в 1992 році за ініціативою британського Клубу ліворуких. Святкування здебільшого присвячені питанням прав шульг, а також приверненню уваги виробників товарів до необхідності враховувати зручності людей, у яких провідною є ліва рука, передають Українські Новини.
За статистикою, понад 11% всіх людей на планеті — шульги. Існує безліч теорій і гіпотез щодо причин ліворукості, однак остаточну відповідь не знайдено. Передбачається, що роль у визначенні провідної руки можуть грати до 40 генів. Така природа також підтверджується статистично: у праворуких батьків народжується 9% лівшей. Якщо один з батьків шульга, то ймовірність підвищується до 19%, якщо обоє — до 26%.
Серед шульг більше чоловіків, ніж жінок. В середньому лівші досягають статевої зрілості пізніше, ніж правші. Також експерти підрахували, що лівші частіше, ніж правші, стають висококласними фахівцями (53% проти 38%). А психологи стверджують, що шульги мають сильний характер і потужний творчий потенціал.
Серед шульг є багато видатних особистостей:
1. Гай Юлій Цезар — давньоримський державний і політичний діяч, один з найвидатніших полководців античності.
2. Леонардо да Вінчі — відомий італійський художник, науковець, винахідник та математик.
3. Вольфганг Амадей Моцарт — австрійський композитор та музикант-віртуоз.
4. Альберт Айнштайн — фізик-теоретик єврейського походження, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року.
5. Вінстон Черчилль — британський журналіст, політик та державний діяч XX століття, також прославився як військовик, історик, маляр і письменник.
6. Джимі Гендрікс — американський гітарист, співак і композитор.
7. Джим Керрі — канадсько-американський актор, комік.
8. Олег Блохін — футболіст i футбольний тренер.
9. Святослав Вакарчук — український музикант, лідер гурту «Океан Ельзи», громадський діяч, експолітичний діяч, композитор, автор пісень.
10. Марія Матіос — українська поетеса, письменниця, політична діячка.
Варто зазначити, те, що є звичним для праворуких людей, становить певні труднощі для шульг, через що лівші часто відчувають стрес у здебільшого праворукому світі. Однак наразі у багатьох країнах є спеціальні магазини з товарами для ліворуких людей. Там можна придбати ножі і ножиці, музичні інструменти, спортивне приладдя, швейні машинки, холодильники, фотоапарати, комп’ютери з клавіатурою, пристосованою для ліворуких, мишки та інші товари.