Фундація Кока-Кола виділила 300 тис. доларів США на допомогу найбільш постраждалим сільськогосподарським домогосподарствам у Харківській та Херсонській областях. Програму реалізував Український Червоний Хрест.
Джерело — https://news.obozrevatel.com/
Український Червоний Хрест за фінансової допомоги Фундації Кока-Кола реалізував програму підтримки для сільськогосподарських домогосподарств, що зазнали негативного впливу війни. Учасники проєкту отримали натуральну та цільову грошову допомогу, щоб мати змогу відновити свою сільськогосподарську діяльність.
Для участі у проєкті й отримання грантової підтримки відібрали домогосподарства, які були частково пошкоджені або повністю зруйновані внаслідок війни в Україні та мають принаймні одного працездатного члена сім’ї віком від 18 до 65 років, а також домогосподарства, які не менше ніж один рік мають у власності земельну ділянку, що придатна для сільськогосподарської діяльності. Першочергово розглядалися домогосподарства з найбільшою кількістю критеріїв вразливості – до складу яких входять особи старші за 65 років, особи з інвалідністю I та/або II групи, двоє або більше неповнолітніх дітей, малозабезпечені родини, а також ті, що здійснюють догляд за дітьми-сиротами.
Мета програми – допомога у відновленні ведення сільськогосподарської діяльності, яка здебільшого є основним джерелом прибутку родин. Домогосподарства, відібрані до участі в програмі, отримали від Українського Червоного Хреста полікарбонатні теплиці або ж мотоблоки з додатковим навісним обладнанням.
«Протягом двох минулих років Фундація Кока-Кола активно підтримує українців. Ми розуміємо, що підтримка та розбудова економіки країни у такі важкі часи – особливо важлива. Ми розуміємо, що людям необхідно надавати таку допомогу, завдяки якій вони зможуть утримувати й розвивати свої домогосподарства, годувати сім’ї, заробляти на підтримку життєдіяльності, розвиваючи тим самим свої місцевості й прилеглі території. Цей грант Фундації Кока-Кола допоможе відновити та підтримувати життєдіяльність сільськогосподарських домогосподарств на постраждалих територіях», – зазначає Карлос Пагоага, президент Фундації Кока-Кола.
Програма Фундації Кока-Кола допомогла жителям Харківської області (Чугуївський район, Малинівська громада, с. Мосьпанове, с. Стара Гнилиця; Чкаловська громада, с. Гракове) та Херсонщини (Бериславський район, Великоолександрівська громада, с. Первомайське, с. Біла Криниця, с. Кар’єрне) повернутися до роботи.
«Український Червоний Хрест уже не вперше реалізовує подібні програми у громадах, які найбільше постраждали від війни. Ми прагнемо впроваджувати довгострокові проєкти, спрямовані на підтримку людей, які хочуть відновити своє господарство, працювати й розвиватись», – коментує Максим Доценко, генеральний директор Українського Червоного Хреста.
Домогосподарства, які успішно та продуктивно використали надане сільськогосподарське обладнання, також отримали додаткову грошову допомогу для закупівлі необхідних витратних матеріалів, наприклад, насіння та захисних сіток для теплиць.
Фундація Кока-Кола у співпраці з Українським Червоним Хрестом реалізує проєкти, які мають значний соціальний вплив. Допомога українським домогосподарствам – це не тільки підтримка українських родин, які опинилися в складній ситуації, а й розвиток сільського господарства та внесок у майбутнє економіки країни.
На реалізацію програми Фундація Кока-Кола спрямувала 300 тис. доларів США. Загалом, починаючи з 24 лютого 2022 року, система компаній Кока-Кола спільно з Фундацією Кока-Кола зобов’язались забезпечити українцям благодійну допомогу на суму понад 35 млн доларів США. В межах цієї програми Фундація вже спрямувала 300 тис. доларів на забезпечення мешканців Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської областей доступом до чистої питної води. Реалізацію проєктів здійснює Український Червоний Хрест. Серед них – нова артезіанська свердловина, облаштована в селі Чорнобаївка в Херсонській області. Цей проєкт також спрямований на підтримку сільського господарства, адже саме цей вид діяльності – основне джерело доходу для більшості мешканців південних областей, яке неможливо розвивати без безпечного водопостачання.