Сім держав-членів Північноатлантичного Альянсу виступають проти того, щоб Україна одержала запрошення на вступ до блоку. Серед них США, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Угорщина, Словаччина та Словенія.
Про це повідомило видання Politico з посиланням на чотирьох офіційних осіб та дипломатів США та НАТО. Як пишуть журналісти, Німеччина та США входять до основних держав, які не поспішають відповідати на заклик президента України Володимира Зеленського негайно отримати запрошення вступити до НАТО.
Вашингтон і Берлін, як зазначається, стурбовані можливістю бути втягнутими у війну з Росією.
Угорщина та Словаччина також виступають проти запрошення для України, але з іншої причини – їхні нинішні лідери займають проросійську позицію. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокує фінансування ЄС для озброєння України та виходить із програми НАТО з відправки військової допомоги Києву. А прем’єр Словаччини Роберт Фіцо нещодавно попередив, що вступ України до НАТО «стане гарною основою для третьої світової війни» і заявив, що «ніколи не погодиться» на це.
ЗМІ пише, що є й інші країни, які «не горять бажанням швидко реагувати на прохання Києва, а вважають за краще залишатися в тіні».
«Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за США та Німеччиною. Вони не хочуть», – сказав один із офіційних осіб НАТО. Другий офіційний представник блоку зазначив, що країни «підтримують це абстрактно, але як тільки це наблизиться до втілення», вони почнуть більш публічно опиратися цій ідеї.
Це ставить їх у суперечність із такими країнами, як Прибалтика та Польща, які виступають за «відкриття перспективи НАТО для України». Але цим країнам доводиться «поступатися місцем єдиному фронту Берліна і Вашингтона».
Водночас Politico пише, що офіційні особи «спробували підкреслити», що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до НАТО.
Один із чиновників НАТО сказав журналістам, що адміністрація американського президента США Джо Байдена впевнена, що більшість європейських столиць не підтримають запрошення України до блоку у короткостроковій перспективі. У будь-якому випадку рішення буде пов’язане, зокрема, з необхідними реформами боротьби з корупцією в Україні.
Як повідомляв OBOZ.UA, глава місії США при НАТО Джуліан Сміт сказала, що Альянс не готовий надати Україні запрошення на вступ. США мають намір продовжувати наближення України до НАТО, незважаючи на поточну позицію.