Навіть якщо в Україні перестане діяти правовий режим воєнного стану, це не означає, що відразу почнеться демобілізація із війська. Припинення воєнного стану зовсім не означає автоматичного початку вивільнення військових.
Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Отже, військовослужбовцям та їхнім рідним не варто сподіватися, що їх вивільнять із ЗСУ відразу, як тільки буде припинено правовий режим воєнного стану. До речі, це може статись у двох випадках: або воєнний стан не буде продовжений у черговий раз, або ж його скасують ще до офіційного завершення через припинення військових дій.
Однак в обох випадках це не означає, що відразу ж по тому почнеться демобілізація військовослужбовців. Адже скасування воєнного стану не є законною підставою для демобілізації. Для цього має бути окреме рішення президента, яке згодом затверджується Верховною Радою.
«Згідно із Законом України про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, демобілізація ухвалюється окремим рішенням президента й потребує схвалення Верховної Ради. Тому, навіть якщо правовий режим воєнного стану не буде продовжений, демобілізація не відбудеться автоматично», — зауважив Веніславський.
Він також припускає, що найближчим часом ніякої демобілізації не буде, оскільки в Україні продовжується війна, і ще невідомо, скільки вона триватиме.