Україні можуть втратити пенсії з низки причин. Однак найчастіше виплати обмежують переселенцям та громадянам, які виїхали за межі країни.
У пресслужбі ПФУ повідомили, що пенсії тимчасово не нараховують, якщо громадянин вчасно не пройшов фізичну ідентифікацію або на його банківському рахунку протягом шести місяців не було руху коштів.
Щоб поновити нарахування виплат, потрібно подати заяву до Пенсійного фонду та вказати банківський рахунок або пройти фізичну ідентифікацію. Це можна зробити як особисто, так і в онлайн-режимі. Якщо обрано другий варіант, потрібно використовувати вебпортал ПФУ та електронний підпис «Дія.Підпис».
Ідентифікацію можна пройти через відеоконференцію. Слід надіслати письмову заяву поштою за місцем реєстрації, надати документ, який підтверджує наявність особи. Його оформлюють через дипломатичне представництво України. Якщо фізичну ідентифікацію пройдено впродовж року після припинення нарахування виплат, їх відновлюють з дати припинення.
Нагадаємо, що в Україні у 2025 році не підвищуватимуть мінімальну пенсію. Її заморожено на рівні 2024 року – це 2361 грн. Стало відомо, що березнева індексація не покрила рівень інфляції, який стрімко підвищується. Середній розмір виплат збільшився на 6345 грн.
«Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України або під час тимчасової окупації територій виїхали на підконтрольну Україні територію, виплата пенсії згідно з цим Законом проводиться за умови неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації. Наразі пенсіонер підтверджує факт неотримання пенсії від рф повідомленням органу Пенсійного фонду у заяві особи у довільній формі про призначення, поновлення та продовження виплати пенсії», — підкреслили у ПФУ.
Станом на травень, в Україні налічують 10,3 мільйона пенсіонерів. Близько 3 мільйонів продовжують працювати.