Українська армія стикається з нестачею FPV-дронів та проблемами їх якості — ВВС

У лавах Збройних сил України спостерігається значне скорочення доступу до FPV-дронів, які раніше масово застосовувалися на фронті. Як повідомляє BBC Україна, у порівнянні з минулим роком кількість запусків безпілотників у підрозділах суттєво зменшилася.

За даними джерел, лише близько третини потреб у FPV-дронах нині покривається державними поставками. Решту бойових апаратів військові змушені закуповувати самотужки або ж отримують їх через допомогу волонтерських ініціатив.

Окрім браку апаратів, існує ще одна суттєва проблема — якість поставлених безпілотників. Багато з них не готові до негайного використання та потребують суттєвого доопрацювання. Це створює додаткове навантаження на технічні підрозділи та затримує їх застосування в бойових умовах.

Командир батальйону безпілотних систем 58-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Сергій Варакін зазначає, що ситуація змінилася кардинально порівняно з минулим роком:

«Тоді ми могли щодня запускати до сотні FPV-дронів, результативність яких була досить високою — до 80% влучань. Нині ж доводиться працювати з меншою кількістю апаратів, які часто не відповідають стандартам», — каже він.

За словами командира, більшість нових дронів вимагають заміни окремих комплектуючих, і в багатьох випадках військовослужбовці самі змушені витрачати кошти, щоб адаптувати апарати до умов конкретної ділянки фронту.

«Хочеться взяти дрон і одразу йти в бій, а не витрачати час на перетворення його на ‘саморобку’. Ми не майстерня», — підкреслює Варакін.

Також у матеріалі зазначається, що, на відміну від України, Росія змогла налагодити централізоване виробництво FPV-дронів, створюючи спеціалізовані військові підрозділи та вдосконалюючи технології, зокрема — в сфері дальнобійних безпілотних систем.

Зазначимо, за даними DeepState, на Харківщині, в районі річки Оскіл, у ворога значна перевага в FPV-дронах, які просто розбирають позиції в нуль, після чого їх банально неможливо утримувати.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *