Українці, які тривалий час воюють на фронті, а також їхні рідні, вимагають чітко визначених термінів служби мобілізованих. Вони вважають, що ці терміни мають бути виписані в законі, і командування має їх дотримуватись. Однак у командування ЗСУ є свій погляд на строки служби та демобілізацію військовослужбовців.
Про те, доки служитимуть мобілізовані, і коли стане можливою демобілізація, розповів у коментарі на каналі Київ24 начальник Центру рекрутингу Збройних сил територіальної оборони Ігор Швайка.
Серед військових, що перебувають на нулі, є немало таких, які брали участь у бойових діях ще до початку повномасштабного вторгнення. Є також немало чоловіків, яких мобілізували ще навесні 2022-го, і відтоді вони постійно перебувають на війні, маючи змогу відлучитися з фронту лише на недовгі дні відпустки. У багатьох із них вже по кілька поранень, контузії та повне емоційне вигорання. І найбільше, про що вони мріють — нарешті опинитися в тилу та возз’єднатися зі своїми рідними. Вони надіються, що влада нарешті ухвалить хоч якісь строки служби, і що вони здобудуть право на демобілізацію. Однак влада вже навіть нічого їм не обіцяє.
Зараз неможливо встановити чіткі строки військової служби, як і сказати щось певне про можливу демобілізацію тих, хто служить вже давно, повідомив Ігор Швайка.
«У цей момент немає можливості встановити фіксований термін служби, оскільки це не відповідає поточній військовій ситуації», — відповів офіцер.
Він каже, що гіпотетично встановлення строків служби можливе. Але для того, щоб хоча би припустити масштабну демобілізацію фронтовиків, їх треба мати ким замінити. Тобто має бути сформований достатній резерв із новобранців. І крім того, Генштаб має оцінити поточну ситуацію, щоб вирішити, чи доцільно, і чи можна взагалі когось відпускати з фронту.
Та оскільки ситуація на фронті майже з кожною годиною змінюється, а кінця війні не видно, то назвати хоча би приблизний термін служби мобілізованих, наразі неможливо. Тобто чіткі строки будуть встановлені лише тоді, коли у ЗСУ буде сформований потужний резерв. А поки що з цим не все гаразд.