Нині в Україні діє тариф на електроенергію 4,32 грн за 1 кВт*год. Таким же він буде щонайменше до 31 жовтня 2025 року. Після чого буде або переглянутий, або залишений на поточному рівні.
Дія ж поточного тарифу мала закінчитися 30 квітня. Однак Кабмін своїм рішенням продовжив його на 6 місяців. І цей термін спливає саме 31 жовтня.
Разом з тим, час від часу в інформаційному просторі з’являються «зливи» щодо можливої зміни цін на електроенергію. Однак, зазначається в матеріалі OBOZ.UA, жоден із цих сценаріїв серйозно не обговорюється.
«Зараз є розуміння, що після війни треба буде поступово відмовлятися від субсидування всіх українців постановою про PSO (Public Service Obligation, ПСО). Однак нині постанова уряду про ПСО зобов’язує постачальників струму продавати електроенергію за фіксованим тарифом», – йдеться в матеріалі.
Зі свого боку, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко раніше розповів OBOZ.UA, що Україна потребує докорінної реформи ринку електроенергії – адже той має величезні проблеми. Однак, за його словами, навіть у таких умовах немає сенсу підвищувати тарифи – «ні економічного, ні будь-якого іншого».
При цьому він підкреслив: для населення дійсно мають бути встановлені ринкові тарифи. Проте, «це не означає зростання цін».
«Це означає зміну формату, в принципі, доступу до електрики. … Але чи станеться це під час війни? Моє відчуття, що ні», – резюмував експерт.