День Прапора у Броварах

Громадськість Київщини взяла участь у всеукраїнській акції – одночасного підняття найбільшого у кожному регіоні Державного прапора України. Місцем нашої святкової церемонії став парк культури і відпочинку «Перемога» у місті Бровари, де сьогодні побували й кореспонденти «Моєї Київщини»

День Прапора українці зустрічають щороку, починаючи з 2004 року. Новим у церемонії є ініціатива офісу Президента – одночасного підняття державного прапору в усіх регіонах, окрім анексованого Криму. Показово, що саме сьогодні в столиці відкрився міжнародний форум «Кримська платформа».

Синхронне дійство відбувалося в обласних центрах, за винятком трьох локацій – села Мар’янівка Черкаської області (спеціально до 30-річчя Незалежності нашої держави був створений арт-комплекс «Географічний центр – серце України» де був присутній Глава Держави), у Броварах (Київщина не має власного адміністративного центру), та столиці, де мерія має власну програму святкування Дня Прапора.

До речі, впродовж шістнадцяти років – із 1989 до 2005 – географічним центром України вважали селище Добровеличківка Кіровоградської області. Із 2005-го його перенесли у село Мар’янівка колишнього Шполянського району Черкаської області.

Експерти стверджують, що центром країни по праву можуть вважатися обидва населених пункти, залежно від методики обчислення, але Черкащина – більш потужний регіон, ніж ще не перейменована Кіровоградщина, до того ж це – батьківщина Тараса Шевченка та В’ячеслава Чорновола. Напевно, більш енергійні черкащани пролобіювали для себе цю почесну локацію і сьогодні там відкрили низку будівельно-скульптурних композиції, про що сказав українцям сам Володимир Зеленський у своєму вступному слові:

У 30-ту річницю відновлення нашої незалежності ми піднімемо його саме тут – у географічному центрі України. Саме тут б’ється серце України. Це арт-об’єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють наші 24 області та наш Крим. Це дійсно символ того, що підніматися вгору та бути на висоті набагато легше разом. І сьогодні в небо одночасно здійматимуться тисячі наших державних прапорів. В усіх регіонах, в усіх містах, по всій Україні та за її межами.

До речі, експертна організація «StateWatch» із посиланням на відповіді обласних державних адміністрацій, систему «Prozorro» та повідомлення місцевих ЗМІ, оприлюднила інформацію, що на проєкт витратили 170,7 млн грн з державного та місцевих бюджетів. Броварськаспоруда, за даними аналітиків, – друга за вартістю (20,7 млн грн.) а висота флагштоку становить 72 метри.

Звичайно, державні кошти економити потрібно, але чи варто рахувати витрати на тому, що насправді має нас об’єднувати? Тим паче, важко не погодитесь зі словами Володимира Зеленського, сказаними на Черкащині:

Синьо-жовтий стяг – це більше ніж прапор, це символ нашої великої української сім’ї. Це – міст крізь століття боротьби за незалежність, що з’єднує нас, з’єднує десятки поколінь. Це наставник, який нас надихає й мотивує, коли ми просто його бачимо. Це наш янгол-охоронець, що майорить у небі так яскраво, щоб Бог не забував про нас кожного дня.

Щодо урочистостей у Броварах –то тут все відбулося за заздалегідь розробленим сценарієм і скоріш за все ми стали свідками зародження новітньої традиції, коли представники сімох новоутворених районів області, духовенство різних конфесій, спортсмени, юні музиканти прийшли до епіцентру святкування двома урочистими колонами. Чимало наших дописувачів взяли участь у цій святковій ході.

Вітаючи земляків із Днем Прапора, очільник регіону Василь Володін зазначив наступне:

У це знакове свято хочу нагадати всім жителям нашої області, що Незалежність і державна символіка тісно взаємопов’язані. Вони – як повітря. Ми настільки до них звикли, що часто перестаємо усвідомлювати їх важливість. Але це надзвичайно велика цінність і, не дай Боже, нам її втратити. Тож давайте завжди пам’ятати про це.

А вже по закінченню урочистостей на сторінці у Фейсбуці голова КОДА додав:

Я переконаний, що ця подія стане однією з найбільш знакових в історії нашого регіону. Я підкреслю, що це не просто формальність. Наш Прапор – це гордість, слава і велич української нації. Це ключ ідентифікації і та невидима лінія, яка «зшиває» і об’єднує всіх нас. Маємо пишатись цим!Саме тому ми з командою дуже ретельно готувались до моменту встановлення найбільшого стяга в нашому регіоні. Тож ми не лише встановили флагшток, а й провели благоустрій прилеглої території у місцевому парку «Перемога». Дякую і проєктантам, і будівельникам за якісну роботу. Три місяці кропіткої роботи, 40 задіяних будівельників та спеціалістів, але подібні зусилля не були даремними.

Під час урочистостей у Броварах ключовою думкою виступаючих була констатація того факту, що з цим прапором вже сьомий рік на фронті наші бійці боронять свою батьківщину, спортсмени прославляють країну та її символіку на міжнародних змаганнях.

На завершенні урочистостей відбувся святковий концерт молодих виконавців. Утім, святкова програма того дня продовжувалася і на інших локаціях міста, а завтра ювілей Незалежності святкуватимуть скрізь, зокрема й Броварах – «столиці» нового укріпленого району.

Звичайно, головну скрипку в новобудові (яка входить д реєстру споруд «Великого будівництва») зіграло керівництво регіону,але воно діяло у співпраці з місцевою громадою. Як зазначив Петро Бабич, заступник міського голови Броварів із питань діяльності виконавчих органів ради, «мерія міста і надалі має намір співпрацювати з обласною та районною владою у справі підвищення комфорту для своїх земляків».

По завершенню урочистостей у Броварах кореспондент видання «Моя Київщина» також звернувся за коментарем до відомих у регіоні людей із питанням, безпосередньо пов’язаним із державною символікою.

У депутата облради попереднього скликання та політичного експерта Олексія Дорошенка ми запитали, чому вибір місця спорудження флагштоку припав саме на Бровари?

Чоловік переконаний, що «це відбулося завдяки добрим стосункам між місцевою та обласною владою». Сам губернатор сказав нам, що «при виборі оптимального місця спорудження цієї новобудови враховували чимало чинників. Декілька регіональних претендентів відсіялися через те, що подібна висока споруда буде заважати авіаційному руху. Тож парк у Броварах виявився оптимальним місцем для проведення щорічних регіональних урочистостей з нагоди Дня Прапору».

А ще Василь Володін, як і Ярослав Москаленко, (депутат облради, керівник фракції «За майбутнє») зазначили, що «глава держави має право ініціювати зміни до Конституції щодо затвердження Великого герба на додаток до малого – тризуба».

Вже згаданий Олексій Дорошенко погоджується з цим, сприсаючись на висновки геральдистів. Пропозиції окремих горе-експертів змінити в державному прапорі розташування синьої та жовтої смуги назвав «не серйозними і розрахованими на чергову лінію розколу суспільства».

До речі, про сьогоднішнє свято у Броварах нагадав не тільки найбільший прапор в області, а й сотні маленьких, якими прикрасили вулиці міста. У столиці ж синьо-жовтими кольорами підсвітили низку будівель, зокрема фасади Верховної Ради, Національної опери, палацу Україна», ЦУМу, ТРЦ «Гулівер» .

До 30-річчя Незалежності України у кольори нашого національного прапора також «зафарбують» Ніагарський водоспад, що на кордоні Канади та США, і будівлю Ради Європи у Страсбурзі. Віриться, що через певний час подібні святкові ритуали відбудуться і на звільненому від окупантів Криму та на Донбасі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *