Людмила Чайка: «Ми готові 1-го вересня зустріти дітей в школах і ДНЗ»

Готові вони зробити це й нині — після кількамісячного карантину, привнесеного в наше буття й звичну поведінку пандемією коронавірусу. Але… Загрозливі для здоров‘я й життя та звичного функціонування громад нашого краю напасті (і пандемія й карантин із нею) не могли не накласти свого відбитку на весь процес ремонтно-відновлювальних робіт у шкільних і ДНЗовських приміщеннях, розвитку й наповненні їхньої матеріально-технічної й матеріальної бази. Але попри це, навіть із врахуванням нових викликів часу, вони (заклади) в основному готові прийняти своїх маленьких господарів. Авторові цих рядків разом із членами комісії, до складу якої входили відповідальні працівники відділу освіти РДА та районного Управління Держпродспоживслужби, в один із цих днів (об‘їзди відбувалися впродовж 19-21 серпня) випала нагода побувати у 10-ти закладах освітянської сфери Погребів, Зазим‘я, Пухівки, Рожнів і Літок.
Розпочну із останнього зі згаданих населених пунктів – Літок. Школа тут знана не тільки на Київщині, а й в Україні вже тим, що носить ім‘я класика української літератури Героя Соціалістичної Праці Михайла Стельмаха. Про це і «господарям» — педагогам навчального закладу та його вихованцям, і гостям нагадує пам’ятна дошка на фасаді. Носити ім‘я такої знаної людини не тільки висока честь, це ще й зобов’язує тримати свого роду рівень у всьому. І те, що педколектив і місцева сільська рада тут усвідомлюють це, у членів комісії жодних сумнівів не було: школа повністю готова приймати учнів у своїх класах і кабінетах, залучати до занять спортом у спортивному залі й на стадіоні, харчувати їх у їдальні. До речі, такою розкішною, на 160 посадкових місць, оснащеною кухонним обладнанням, меблями може похвалитися не кожен навчальний заклад навіть вищого рівня. Звісно, за нинішніх умов усі ці складові навчально-виховного процесу проводитимуться з урахуванням чітких норм дотримання карантинних вимог.
Те ж саме можна сказати і про місцевий дошкільний заклад. І хоч ще аж «…у 1982 році радгосп «Літківський» збудував двоповерховий дитячий комбінат на 160 дітей «Сонячний», який у 1990 році було передано в комунальну власність села» (із трикнижжя «Броварська минувшина»), але навіть не віриться, що цій будівлі вже понад третина століття. Сільська рада свого часу провела тут реконструкцію, й зараз заклад виглядає як новенький, а його холи, коридори й уся територія потопають у морі квітів і зелені.
Не було особливих претензій у членів авторитетної комісії, до складу якої окрім лікаря із загальної гігієни відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Броварського райуправління Держпродспоживслужби Ігоря Трофімчука, начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту РДА Людмили Чайки та представників цієї структури, й до підготовки до нового навчального року закладів освіти й дошкільного виховання в Погребах, Зазим‘ї, Пухівці, Рожнах (авторові цих рядків особисто найбільше сподобалися умови, створені для перебування дітей у Зазимському ДНЗ). А втім згадкою про цей заклад, до речі, навіть за цих умов працюючий, одним реченням не обійтися. Це свого роду казка, в якій перебуває дитина з першого ж дня його відвідування. Просторі й затишні ігрові кімнати в самому приміщенні, криті зовнішні павільйони, територія під спостереженням відеокамер, вхід і вихід для малечі з наявними дезинфікуючими розчинами – усе це для маленьких зазимців, позаздрити яким можуть їхні ровесники чи не з кожного села району.
Необхідні ремонти – солідно фінансово-витратні й поточні було виконано й в інших навчально-виховних закладах. Так само, як і враховано рекомендації щодо відвідування закладів, перебування там учнів і вихованців дотримано за умов карантинного режиму. Ті ж окремі зауваження, що стосувалися організації меншого скупчення дітей при вході й виході до і з навчальних закладів, правильної організації харчування в їдальнях, були виправлені за лічені години. От тільки в Погребах, де директор П.І. Ярошинський заступив на посаду буквально за лічені дні до перевірки закладу, комісією було виявлено певні негаразди, виправлення яких потребувало певного часу. Але й цей недолік, зрештою, вдалося виправити – у ході повторної перевірки школу визнано готовою до початку навчально-виховного процесу в новому навчальному році.
— Загалом, — розповідає Людмила Чайка, — за згадані три дні ми комісійно перевірили всі школи й ДНЗ. Були й повторні об‘їзди. Після цих перевірок можу однозначно стверджувати: загаль­ноосвітні й дошкільні заклади району готові до початку нового навчального. І за це висловлюю вдячність не тільки педагогічним колективам, батьківським комітетам, але й виконавчим комітетам сільських і селищних рад. Останнім — не тільки за організаційну підтримку, але й фінансову допомогу. Так само, як і ра­йонним держадміністрації та раді.
Що ж, у щасливу дорогу до Країни знань і змужніння, юнь краю Броварського! Тепер тільки залишається сподіватися, що ніякі коронавірусні напасті не зіб‘ють нас із цього омріяного шляху!
Володимир НЕБРАТ. Нове Життя Бровари

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *