Bloomberg: генерал Залужний став проблемою для Зеленського

Провал українського контрнаступу, що почався ще влітку 2023 року, тільки посилив напруженість між головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і президентом країни Володимиром Зеленським, повідомляє Bloomberg.

Причин для розбіжностей є кілька. Наприклад, головнокомандувач ЗСУ активно виступає за нову хвилю мобілізації і обганяє президента в рівні довіри населення, що тільки ускладнює їхні стосунки. Також він звинувачує уряд у тому, що він не дає нормально комплектувати армію. Їх протистояння пояснює «нерішучість» у виборі військової стратегії, що сильно не подобається Заходу.

Володимир Зеленський намагався прибрати генерала Залужного із займаної ним посади, але у нього не вийшло. Все це — результат конфлікту між ними, який тільки посилюється, повідомляє Bloomberg.

Президент може спробувати просто звільнити головнокомандувача, але «напевно зашкодить моральному духу як військ, так і цивільних осіб», зазначає видання. Оскільки Залужний має авторитет як серед військових, так і серед цивільних. Він на рівних спілкується з підлеглими і займається своєю роботою, а не створенням свого «публічного профілю».

«Якщо Залужного звільнять, можуть початися заворушення», — говорить Євген солдат ЗСУ.

Найбільше на погіршення відносин Зеленського і Залужного вплинув провал контрнаступу, оскільки ця невдача стала причиною для обговорення не тільки всередині країни, але і на Заході. Партнери, які «поставили військам Залужного військову техніку на мільярди доларів», виявилися дуже незадоволені результатом операції. Взагалі США хотіли, щоб всі дії були зосереджені «на одній ділянці», а керівництво України розділило свої сили між східним фронтом і півднем.

Особливо явно напруга між Зеленським і Залужним проявилося в листопаді, коли генерал дав інтерв’ю The Economist, в якому заявив, що «бойові дії зайшли в глухий кут». Зеленський, звичайно, різко засудив висловлювання головнокомандувача і сказав, що країна «ще може домогтися перелому».

Взагалі Зеленський відчуває явну загрозу з боку Залужного. Критику військових дій він розглядає як «загрозу своєму лідерству», кажуть європейські дипломати. Також не варто забувати, що довіра до президента з боку населення падає: згідно з грудневим опитуванням Зеленському довіряють 62%. Рейтинг Залужного ж залишається на високому рівні — 88%.

Також заклики генерала до нової хвилі мобілізації лише підливають масла у вогонь. На CNN була опублікована стаття, в якій Залужний заявив, що уряд стримує оборонну промисловість «бюрократією і затримками з набором нових солдатів».

Так що зараз перед Зеленським стоїть справжня «дилема». Йому потрібно прийняти вірне рішення — за цим стежить вся країна.

Ймовірна відставка Залужного

Зеленський дійсно намагався усунути Залужного з посади, проте проти виступили Буданов і Сирський. Військовий аналітик Центру Європейської Ради з міжнародних відносин Густав Грессель вважає, що новим головнокомандувачем Зеленський хотів призначити якраз Олександра Сирського, оскільки «він більш лояльний президенту».

При цьому, світові ЗМІ вказали, що в ймовірному розколі між президентом Зеленським і Залужним найсерйознішою розбіжністю стало прохання генерала мобілізувати більше солдатів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *