Лаятися в громадських місцях не можна: депутати збільшать штрафи за нецензурну лайку

Верховна Рада України вирішила підвищити штрафи на нецензурну лайку в громадських місцях. Тепер за публічні образливі висловлювання або докучання на вулиці можна буде отримати виправні роботи або штраф понад 500 гривень.

За що можуть покарати і які види покарання є за нецензурну лайку в громадських місцях – читайте в матеріалі нижче.

Народні депутати 3 травня проголосували в першому читанні за укороченою процедурою законопроєкт №5050-1 — Про внесення змін до Кодексу України Про адміністративні правопорушення щодо захисту честі та гідності громадян та працівників правоохоронних органів. За прийняття такого рішення проголосував 321 депутат.

Про що йдеться в цьому законі

Дрібне хуліганство, в тому числі й публічна нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок або спокій громадян – будуть вважатися адміністративним правопорушенням і каратися строго за законом.

Також встановлюється відповідальність за образу поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону, військовослужбовця.

Як каратимуть порушників

Порушників за цим Законом можуть оштрафувати в розмірі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це 510 гривень.

Або ж — громадські роботи строком від 20 до 40 годин, або виправні роботи строком від одного до двох місяців за вирахуванням 20% заробітку.

Або ж адміністративний арешт строком до 10 діб.

Публічна образа поліцейського при виконанні ним службових обов’язків, члена громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону, військовослужбовця – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 гривень).

Або ж — громадські роботи терміном від 20 до 30 годин.

Варто зазначити, що раніше за подібне правопорушення покарання було м’якше – штраф від 51 до 119 гривень або ж громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *