Банки передадуть податковій відомості про всі особисті рахунки своїх клієнтів

Всі рахунки клієнтів у банку та всі операції, які за ними проводяться, вже незабаром можуть стати надбанням податкової служби. Причому податкова повністю контролюватиме не лише підприємницькі, а й особисті рахунки клієнтів.

Це стане можливим, як тільки Рада проголосує законопроект №8226, пише focus.ua.

Цей закон дозволить податковій вимагати від банків вичерпних відомостей не лише про рахунки їхніх клієнтів, а й про операції з контрагентами.

Законодавці намагаються подати це як благо для підприємців, яке значно спростить їхнє життя. Однак насправді ці законодавчі зміни означатимуть повне проникнення у банківську таємницю клієнта.

Банки повинні будуть надавати на запит податкової повну інформацію про всі рахунки свого клієнта. Причому йдеться не лише про підприємницький рахунок, що, як правило, містить лише «білі» фінансові операції ФОПа, а й про його особисті рахунки. А ось їх зазвичай використовують для тіньових розрахунків. Однак тепер кожна цифра із цих рахунків ризикує стати надбанням податкової.

Знатимуть про кожну копійку: банки передадуть податковій відомості про всі особисті рахунки своїх клієнтів

«Саме особисті рахунки найбільше цікавлять податківців, адже доступ до підприємницьких рахунків ФОПа податківці можуть отримати в процесі перевірки від самих платників податків, і там зазвичай «чисто», а ось доступ до особистих рахунків, які найчастіше використовуються для ухилення від сплати податків, для них закритий», — пояснила юрист Stron Legal Services Олена Палій.

Для чого це податковій – цілком очевидно. Фіскали отримують повний контроль над рахунками українців, яким буде важче приховати від податків навіть найменший «лівак». А ось навіщо це підприємцям —  питання залишається відкритим. Можливо, такий контроль усіх змусить працювати лише у правовому руслі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *