Без документів почнуть забирати землю: що потрібно оформити українцям

В Україні землю, на яку не оформлено право власності (невитребувана земельна частка), почнуть віддавати місцевим громадам. Початися цей процес має 1 січня 2025 року. Таким чином, українці або їхні спадкоємці,  які не отримали відповідних документів, вважатимуться такими, що відмовилися від отримання землі.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик. Він зазначив:

  • такі ділянки будуть визнані безхазяйними та віддадуть у власність громаді, на території якої вони розташовані;
  • усім, хто не замінив сертифікати на земельну частку (пай) на витяг з Реєстру майнових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно «терміново оформити право власності».

«Відповідно до ч. 4 та 5 ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки», – йдеться в повідомленні.

В Україні різко подорожчала земля

Водночас, в Україні відчутно здорожчала земля сільгосппризначення. Так, за підсумками першого кварталу 2024 року (січень-березень):

  • капіталізація ринку збільшилася на 202,5 млрд.грн, а ціна на землю зросла на 11,2% – до середніх 42 тис. грн;
  • кількість угод купівлі-продажу земель сільгосппризначення збільшилась на 7%.

«Не дивлячись на повномасштабну війну і досить обмежену модель, ринок сільськогосподарських земель в Україні успішно розвивається. Яскравим свідченням тому є нещодавнє рішення Нацбанку щодо збільшення коефіцієнту ліквідності сільгоспземель з 0,35 до 0,5. Це вже відкрило можливість для агросектору та землевласників залучити додаткове фінансування на суму 25 млрд доларів, що можна порівняти зі щорічними фінансовими потребами аграріїв і землевласників», – зазначили аналітики open4business.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *