В Україну завозять небезпечні продукти: як можна розпізнати

В Україні під час війни з-за кордону стали завозити багато небезпечних продуктів. При цьому розпізнати такі товари майже неможливо без лабораторного дослідження.

Про це розповіла в інтерв’ю OBOZREVATEL голова правління асоціації «Споживча довіра» Олена Куликова. Вона зазначила, що перевищення хімічних речовин у горіхах, печиві та інших продуктах людина не може визначити на смак, колір, на око.

«Не можна сказати, звідки їх конкретно везуть. У Європі є така система сповіщення про небезпечні продукти, яка називається RASFF. Держпродспоживслужба з ними контактує, ми маємо доступ до цієї системи у форматі відкритого вікна, але, на жаль, ми не є членами Європейського Союзу. Про всі продукти, які потрапляють в Україну, інформує Держпродспоживслужба, і вона, по ідеї, має вживати заходів щодо вилучення цієї неякісної продукції з ринку України. Це саме за інформацією, яка надходить через систему оповіщення RASFF», – сказала експертка.

При цьому після вступу України до Європейського Союзу (ЄС) ситуація з контролем якості продукції має покращитися. У блоці є багато дієвих механізмів та органів, які за цим слідкують.

«Хочеться в це вірити, бо в Європейському Союзі чимало механізмів роботи з небезпечною продукцією, система оповіщення також працює і ринок сам себе в цій ситуації вирівнює. Знову ж таки ми теж завжди закликаємо споживачів, якщо вони зіткнулися з порушеннями, побачили продукцію неналежної якості, інформувати та писати скарги до Держпродспоживслужби. Також можна ділитися такою інформацією в соціальних мережах», – зазначила Куликова.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *