В Україні дозволять мати пенсію навіть тим, хто не працює: нова ініціатива Мінсоцполітики

Навіть ті українці, які не працюють, матимуть нагоду отримувати пенсію, коли досягнуть потрібного віку. Причому поклопотатися про майбутню пенсію зможуть як вони самі, так і їхні близькі.

Голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович розповіла про нову ініціативу, яка невдовзі може стати законом.

Новий законопроект, який дозволить непрацюючим громадянам претендувати на пенсію, вже розроблено і навіть зареєстровано в парламенті, розповіла чиновниця. Якщо його ухвалять, то українцям відкриються нові можливості у пенсійному забезпеченні.

Адже згідно із законом, щоби вийти на пенсію, потрібно мати необхідний мінімум страхового стажу. Цього року він становить 29 років, а наступного вже буде 30. І так з кожним роком цей необхідний мінімум приростатиме на один рік, доки не досягне у 2028 році 35 років.

В Україні дозволять мати пенсію навіть тим, хто не працює: нова ініціатива МінсоцполітикиАдже нерідко так трапляється, що людині не вистачає лише рік-два до цього мінімуму, і вона раптово втрачає роботу. Зрештою: ні роботи, ні стажу, ні пенсії. А у багатьох уже й немає здоров’я, щоби заробити собі стаж, якого бракує після 60 років. Новий законопроект орієнтований, насамперед, на таких людей.

«Ми вперше даємо можливість людям заплатити за себе страховий внесок. Раніше можна було купити страховий стаж заднім числом, але це було складно. Сьогодні ми спрощуємо цю систему та цифровізуємо її. Буде єдина заява про приєднання і її можна буде подати онлайн. Ця процедура буде розрахована на 32 категорії громадян», — розповіла міністр.

Таким чином, навіть втративши роботу, люди зможуть платити за себе страховий внесок до Пенсійного фонду, або за них це зможуть робити родичі чи друзі.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *