Ексначальник Київського обласного військкомату організував масштабну схему ухиляння від мобілізації

У Києві викрили злочинну організацію з-поміж працівників територіальних центрів комплектування, які створили масштабну схему ухилення від мобілізації. У ній замішані дев’ять військкоматів.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

«Працівники ДБР спільно з СБУ викрили та заблокували масштабну схему ухилення від мобілізації. В ній були залучені посадовці 9 військкоматів переважно з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району Київщини та спільники з інших областей України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що організував оборудку ексначальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, але зберіг необхідні зв’язки.

Під його контролем інші учасники злочинної організації вносили завідомо недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через «непридатність до військової служби за станом здоров’я».

До «пакету» документів входили підроблені довідки ВЛК, оформлені без проходження військовозобов’язаними встановленої процедури. Зловмисники надавали «клієнтам» поради, вказівки щодо місць, порядку та способу перетину кордону України.

Більшість документів оформлялося через один із районний ТЦК та СП Київської області, але до схеми було залучено представників ще щонайменше з семи київських районних військкоматів та одного на Закарпатті.

За наявною інформацією, фігуранти допомагали «вирішувати питання» й в багатьох інших регіонах України.

«Організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання. Одна частина відповідала за «рекрутинг» клієнтів, інша за незаконне оформлення документів. Представники обох «гілок» для конспірації між собою не перетиналися», – пояснили в ДБР.

За попередніми даними, за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей. Вартість «послуги» становила від $6 тис. до $10 тис. з однієї особи в залежності від стартового пакета документів. Клієнтами були як вчорашні студенти, так і банкіри з дорослими синами.

Під час понад 40 обшуків за місцями роботи у ТЦК та проживання фігурантів у різних регіонах України, правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, що підтверджують реалізацію протиправної схеми.

Наразі організатору та шести особам з його «найближчого оточення» повідомлено про підозри.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *