Заманюють знижками та розстрочкою на нові квартири: що забудовники пропонують українцям

Українські забудовники активно намагаються стимулювати мешканців країни до покупки житла. На тлі низького попиту акції оголосили вже у 21% усіх нових житлових комплексів (ЖК) у країні, а розстрочку пропонують у 74% об’єктів.

При цьому збільшився і розмір знижок, розповіли аналітики ринку нерухомості та девелопери порталу «Мінфін». «Якщо до повномасштабного вторгнення знижки на первинку на рівні 15-20% вважалися чимось фантастичним, то зараз це цілком реально», – зазначила директорка з маркетингу Alliance Novobud Ірина Михальова.

У більшості випадків великі знижки до 20% пропонують тим, хто готовий купити квартиру відразу зі 100% оплатою. Альтернативний варіант – можливість придбати паркінг, комору тощо зі знижкою до 30%.

Ще одна популярна послуга від забудовників – розстрочка до 5 років. Початковий внесок зазвичай становить 30-50% загальної вартості житла. 

Втім, як зазначають учасники ринку, у кожному разі застосовується індивідуальний підхід з урахуванням можливостей покупця. Наприклад, може пропонуватися менший перший внесок або фіксація ціни за курсом долара. Зазвичай для прив’язки використовують офіційний курс 36,6 грн/дол.

Серед нових пропозицій – можливість зворотного викупу. «Суть зворотного викупу в тому, що ми, згідно з договором, зобов’язуємося викупити житло після закінчення будівництва у покупця, якщо він виявить таке бажання. Як правило, така можливість пропонується інвесторам, які купують квартири на ранніх стадіях будівництва», – розповіла директорка з маркетингу DIM Дар’я Бедя.

Загалом експерти з нерухомості впевнені: поки первинний ринок нерухомості не буде активно включатися до державних програм пільгової іпотеки, забудовники й надалі вигадуватимуть спецпропозиції. Цього потребує необхідність розширити коло покупців.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *