З 1 січня 2024 року змінюється порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою

27 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою», врахувавши рекомендації Уповноваженого в частині повернення до попередньої структури іспиту, зокрема щодо написання тексту на визначену тему. Нові правила запроваджуються з 1 січня 2024 року. Про це повідомив мовний омбудсман Тарас Кремінь.

Деталі

За словами Уповноваженого, ці зміни суттєво покращать можливість в повному обсязі визначити рівень володіння державною мовою особою-претендентом на посаду державної служби. Сподіваюся на ефективність та об’єктивність проведення іспитів та вдосконалення організаційної частини

Документом розширено діапазон іспитових завдань (додається написання тексту) та збільшено оптимальний час тривалості іспитів.

Передбачається, що до письмової частини (окрім тестових завдань) буде додано завдання відкритого типу (написання тексту на визначену тему). Усна частина залишається без змін — монологічне висловлювання.

Тривалість іспиту для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків збільшили з 30 до 60 хвилин, а для осіб, які мають намір набути громадянство України, іноземців та осіб без громадянства, які мають намір підтвердити свій рівень володіння українською мовою зі 120 до 150 хвилин.

Усна та письмова частини іспиту проходять з використанням засобів інформаційно-комунікаційної системи “Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою” у формі анонімного комп’ютерного онлайн-іспиту.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *