НБУ закриватиме навіть успішні банки: Рада підготувала законопроект

В Україні з початку 2023 року закрилися вже дві фінустанови — «Банк Форвард» та IBOX. За даними НБУ, під загрозою ліквідації перебувають ще близько десяти банків. Серед них не лише банки-банкрути, а насамперед фінустанови пов’язані з підсанкціонованими особами.

До Верховної Ради вже внесли законопроект за № 9107, яким пропонується встановити пряму заборону підсанкційним особам набувати та збільшувати суттєву участь у банках України.

Ініціаторами законопроекту стала група народних депутатів, включаючи голову Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева («Слуга народу») та його першого заступника Ярослава Железняка («Голос»).

Тексту законопроекту та супровідні документи поки що не оприлюднено. Проте автори ініціативи вже розповідали про неї.

У разі ухвалення законопроекту Нацбанку нададуть повноваження за певних обставин приймати рішення щодо:

  • заборони підсанкційній особі (фізичній та/або юридичній) набувати або збільшувати суттєву участь у банку;
  • відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку (не системно важливого) або про виведення з ринку системно важливого банку (у тому числі шляхом націоналізації).

НБУ закриватиме навіть успішні банки: Рада підготувала законопроект

Передбачається, що такі законодавчі зміни дозволять націоналізувати «Сенс Банк» (раніше Альфа-банк), який належить російським мільярдерам Петру Авену та Михайлу Фрідману (обидва виїхали з РФ). Зараз за законом «Сенс Банк» закрити не можна, а от якщо його визнають неплатоспроможною, фінустанову можна буде націоналізувати за 1 грн.

Однак не лише про цей банк йдеться. В Україні ще є десятки банків, які заробляють на тіньовому ринку, займаються відмиванням коштів, тощо. Усі вони перебувають під загрозою закриття.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *