На ринку електроенергії України є проблема ланцюгових заборгованостей на понад 60 млрд грн, однак Кабінет міністрів України та Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) намагаються уникати цієї проблеми, оскільки її вирішення потребує непопулярних рішень.
Про це йдеться в статті видання «Економічна правда». Так, зазначається, що є три основні напрямки, котрі формують ланцюг заборгованостей – нездатність Енергоатому повноцінно розраховуватись за спецобов’язками щодо фінансування пільгових тарифів на електроенергію для населення, дефіцит ліквідності компанії «Укренерго», спричинений рішеннями НКРЕКП, а також низька платіжна дисципліна на балансуючому ринку.
За словами співрозмовника ЕП в уряді, вирішення проблеми потребує непопулярних рішень Міненерго, НКРЕКП, уряду та покращення платіжної дисципліни генерації, споживачів, постачальників, експортерів.
«Необхідно подивитися на економіку «Енергоатома», визначити його спроможність виконувати соціальну місію – ПСО, переглянути рішення Міненерго, які дозволяють окремим споживачам не платити. «Укренерго» має налагодити роботу з боржниками, а Кабмін – переглянути тариф для населення», – додає співрозмовник ЕП.
При цьому зазначається, що ніяка робота відповідальних органів влади для вирішення проблеми на енергоринку не здійснюється.
«У мене є відчуття, що боргами зараз не дуже хочуть займатися», – ділиться співрозмовник ЕП в Кабміні.