Студентам іноземних вишів дозволили виїзд за кордон, але не всім

Українські чоловіки, які навчаються в іноземних вишах, зможуть нарешті виїхати за кордон. Але дозвіл на виїзд за кордон дали не всім студентам.

Про те, хто з чоловіків і яким чином може виїхати за меж України, повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ України.

Отже, виїзд за кордон дозволили студентам-чоловікам з України, які навчаються в іноземних вишах за денною або дуальною формою навчання. Багато хто з них на момент початку війни опинився в Україні і згодом мав проблему з виїздом за кордон. Тепер у них є така можливість.

Для того, щоб безперешкодно перетнути кордон, їм слід заручитись необхідними документами, що підтверджують факт їхнього навчання в іноземних вишах, а також дають їм право на виїзд.

Зокрема, треба мати при собі такі документи:

  • студентський квиток або студентську візу;
  • документи, що підтверджують навчання в іноземному виші. Вони мають бути перекладені  і завірені нотаріусом;
  • військово-облікові документи, що містять запис про надання відстрочки від призову;
  • довідку, видану територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон здобувачеві освіти за кордоном.

Дозвіл на виїзд за кордон поки що дали не всім студентам-чоловікам

Кому дали такий дозвіл, а в  кого його досі немає, роз’яснила голова підкомітету з питань вищої освіти Верховної Ради України, народна депутатка Юлія Гришина.

Наразі такий дозвіл мають чоловіки, що стали студентами закордонних вишів до 24 лютого 2022 року. Що ж стосується студентів, які вступили до іноземних навчальних закладів вже після початку війни в Україні, тобто після 24 лютого, то з ними питання досі не вирішено, каже депутатка.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *