Сьогодні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці: що категорично не можна робити у свято

Введення в храм Пресвятої Богородиці (в народі – Третя Пречиста) – це велике християнське свято, яке православні України відзначають 4 грудня. 2022 року воно випадає на неділю.

Цього дня віряни згадують про те, як батьки Діви Марії віці віддали її на служіння до Єрусалимського храму. Про головні традиції свята, що можна і що не можна робити, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

 

Історія Введення в храм Пресвятої Богородиці

Згідно з церковною апокрифічною (неканонічною) літературою, батьки Божої Матері святі Іоаким та Анна довго не могли зачати дитину. Вони неустанно просили Бога про спадкоємця і в разі його народження пообіцяли віддати дитину на служіння Господу до Єрусалимського храму.

Всевишній почув молитви праведників і подарував їм доньку. Коли Марії було три роки, Анна та Іоаким вирішили виконати обітницю: вони привели її до храму і передали первосвященику Захарії, батькові пророка Іоанна Предтечі.

Завдяки особливому одкровенню Богородиця була введена в Свята Святих, куди не допускалися прості люди, а первосвященик заходив лише один раз на рік – так була ознаменована її особлива роль у долі людства.

Введення в храм Пресвятої Богородиці 2022: що категорично не можна робити у свято

Традиції на Введення в храм Пресвятої Богородиці – що потрібно зробити

4 грудня всім вірянам бажано відвідати службу в церкві. Священики з нагоди свята вдягаються в ризи блакитного кольору, який вважається кольором Богородиці. А парафіяни стоять зі свічками «коридором» перед богослужінням.

Зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці розпочинається богослужбова підготовка до святкування Різдва Христового.

Хоча свято випадає на Різдвяний піст, 4 грудня вірянам дозволено до вживання рибу, страви з олією та невелику кількість вина.

 

Що не можна робити на Введення в храм Пресвятої Богородиці

На Третю Пречисту не можна працювати по дому та на землі, займатися рукоділлям. Також не варто брати участь у гучних розвагах, відмовляти в допомозі та в милостині, конфліктувати та ображати ближніх.

Молитва на Введення у храм Пресвятої Богородиці

 
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *