Тарифи на водопостачання зростуть у восьми містах (серед них і Бровари): у НКРЕКП назвали нові суми

В Україні готується підвищення тарифів на водопостачання У Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), назвали нові ціни на комунальну послугу. Очікується її подорожчання у восьми містах.

Тарифи на водопостачання зростуть у восьми містах: у НКРЕКП назвали нові суми - today.ua

Водоканали багато років говорять про своє важке становище, яке пов’язане з недофінансуванням. З початком повномасштабної війни проблема посилилася. Підприємства більше не можуть надавати послугу за старими тарифами.

Про майбутнє підвищення вартості водопостачання стало відомо з проєкту постанови «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення», представленому на сайті НКРЕКП. Як відомо, комісія ще 2023 року планувала переглянути цінову політику. Було ухвалено рішення про подорожчання послуги, але потім його скасували.

У 2024 році складнощі нікуди не поділися. Дорожчають матеріали, які потрібні водоканалам для очищення води, електроенергія. Працівникам потрібно підвищувати заробітні плати, а побутові споживачі накопичили величезні борги. Відомо, що після початку повномасштабної війни влада заборонила штрафувати боржників. Однак, зараз знову дозволили відключати їм послуги.

Відомо, що востаннє тарифи на водопостачання та водовідведення підвищувалися у 2021 році. У 2024 році очікується двоетапне підвищення цін на послугу. Перше передбачає 12-відсоткове подорожчання з 1 квітня, а друге – 14-відсоткове, з 1 липня.

Названо міста, в яких передбачено зростання тарифів на воду. Це Київ, Черкаси, Бровари, Вінниця, Дніпро, Хмельницький, Нікополь та Рівне.

Тарифи на водопостачання зростуть у восьми містах: у НКРЕКП назвали нові сумиТарифи на водопостачання зростуть у восьми містах: у НКРЕКП назвали нові суми

Для кожного з зазначених населених пунктів підготовлено свою ціну. Якщо рішення про подорожчання буде ухвалено, столичні мешканці з квітня платитимуть по 40,77 грн/кубометр, а з липня – 46,80 грн/кубометр. Це на 16 грн дорожче, ніж зараз. Питання буде розглянуто найближчим часом.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *