Українцям у Німеччині перекроюють правила отримання виплат: будуть нові обмеження

Українські біженці в Німеччині отримуватимуть соціальні виплати за новими правилами. Систему роблять жорсткішою – тепер частину грошей хочуть видавати не готівкою, а виключно на спеціальну картку. Використовувати її можна буде лише для затвердженого ряду покупок і лише у самій Німеччині.

Відповідне рішення ухвалив Бундестаг, повідомляє Tagesschau. Зазначається, що особливу картку передбачено як для людей у статусі біженців, так і для прохачів тимчасового притулку, якими в ЄС є саме українці.

Однією з цілей впровадження системи платіжних карток є запобігання переказу або передачі грошей. Зазначається, що біженці могли передавати соцвиплати контрабандистам чи родичам і друзям за кордон.

«У майбутньому вони (біженці та шукачі притулку. – Ред.) отримуватимуть частину державної допомоги на проживання у безготівковій формі, а не у вигляді готівки. Правовою підставою є відповідна поправка до Закону про допомогу для осіб, які шукають притулку», – пояснює видання.

Конкретні суми встановлюватимуть місцева влада. Також вони вирішуватимуть, якими будуть обмеження на зняття та інші види використання держдопомоги (наприклад, які товари можна купувати).

Зміна в законі не змінює розмір допомоги, яку отримують прохачі притулку. З 2024 року в Німеччині на одну особу виплачується 7500 євро на рік (близько 315 тис. грн, приблизно по 26 тис. грн на місяць ). Для порівняння, у Польщі українці «на виплатах» отримують по 66 євро, або близько 2,7 тис. грн на місяць.

Це призводить до того, що українці переїжджають до Німеччини з інших країн ЄС. Крім того, у Німеччині офіційно працюють лише 19% українців працездатного віку. У сусідніх Польщі та Чехії, наприклад, цей показник становить близько 65%.

Як повідомляв OBOZ.UA, статус тимчасового захисту в країнах ЄС використовують 4,2 млн українців. При цьому в низці країн таких громадян нашої країни поменшало – зокрема за останній звітний місяць в Австрії кількість прохачів тимчасового притулку зменшилася на 1 420 осіб, а у Франції – на 685.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *