У Польщі ліквідували «фабрику документів», підозрюють українку

У Польщі у Гданську виявили понад 2750 готових документів, вартість яких на чорному ринку може сягати 14,5 млн злотих (близько 142 млн грн). Правоохоронці затримали 25-річну громадянку України, яку підозрюють у підробці документів.

Про це повідомила прикордонна служба Польщі.

За даними слідства, із січня 2024 року в одній з орендованих квартир у Гданську масово підробляли документи у вигляді посвідок на проживання, польських та іноземних ідентифікаційних карток, водійських посвідчень, паспортів, віз, а також інших документів, видача яких належить до юрисдикції воєвод, соціальних установ, роботодавців, лікарів і страхових компаній.

Крім того, прикордонники знайшли обладнання, необхідне для виготовлення документів — штампи консульств, регіональних установ, інспекторів водійських прав, лікарів та іноземної поліції та готові пакети документів, підготовлені для відправлення одержувачам по всьому світу.

У помешканні провели обшуки та виявили ноутбуки, мобільні телефони, принтери та фотолампи, виявили сліди висушених рослин і готівку в сумі, еквівалентній 23 тисяч злотих (225,4 тисяч грн).

«Фабрику документів» вдалося знайти після того, як прикордонники затримали громадянина Іраку на початку лютого в аеропорту Гданська. Чоловік намагався перетнути кордон за підробленими румунськими документами: паспортом, ідентифікаційною карткою та водійським посвідченням.

На чорному ринку окремі документи можуть коштувати до кількох тисяч євро залежно від їхнього типу та ступеня підробки. За версією слідства, такий «румунський» набір міг коштувати до 11 тисяч євро.

Підозрювану у скоєнні злочину 25-річну громадянку України доставили до Гданської окружної прокуратури Олива. Жінці висунули звинувачення у підробленні документів, їй загрожує до п’яти років позбавлення волі, прокурор застосував запобіжні заходи у вигляді поліцейського нагляду та заборони виїзду за межі країни.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *