Як звучав перший запис гімну України 1910 року. Архівне відео

Сьогодні гімн України в усьому світі вважається одним із символів боротьби, незламності та сили духу. Як відомо, уперше знайома нам усім мелодія Михайла Вербицького і текст Павла Чубинського прозвучали 10 березня 1865 року в Перемишлі. Донедавна вважалося, що перший запис «Ще не вмерла Україна» було зроблено у 1916-му у виконанні Михайла Зазуляка. Утім, знайшлася ще більш стара версія українського гімну. 

Запис був зроблений у 1910 році. Архівне відео показали на YouТube(щоб подивитися, доскрольте до кінця сторінки). 

Отже, уперше на платівку гімн був записаний у Кельні, Німеччина, у жовтні 1910 року на студії Gramophon. Виконав його видатний український оперний співак Модест Менцинський. Зробив він це у супроводі оркестру. 

Як звучав перший запис гімну України 1910 року. Архівне відео

Виконання народного гімну записав на матрицю звукорежисер Артур Кларк. Як можна почути в записі, тоді окремі рядки співалися не так, як зараз, – інакше протягувалися слова.

Як ми вже зазначили, уперше «Ще не вмерла Україна» прозвучала 10 березня 1865 року в Перемишлі. Відбулося це з нагоди урочистостей до річниці смерті генія та пророка українського народу, поета Тараса Шевченка. Через 50 років ця композиція стала гімном УНР та ЗУНР, а ще через майже 80 років, у 1992-му, — державним гімном України.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *