Епіфаній звернувся до українців з важливим посланням

Митрополит Епіфаній у перший день Великого посту нагадав українцям, що цей період — більше не про утримання від певних страв. Це, перш за все, час, коли ми маємо боротися «зі злом та агресією, зі страхом і панікою, з розчаруванням і безсиллям, з безнадією і розпачем».

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію глави ПЦУ у Facebook.

Великий піст на тлі війни

Глава ПЦУ нагадав, що третій Великий піст «ми розпочинаємо в умовах жорстокої повномасштабної російської агресії».

«Очевидно, що такі надзвичайні умови змінюють для багатьох із нас форму постування. Натомість вони ще більше підкреслюють його сенс і важливість, адже Великий піст — це час особливої боротьби (насамперед духовної) зі злом та агресією, зі страхом і панікою, з розчаруванням і безсиллям, з безнадією і розпачем», — наголосив митрополит.

На його думку, головне «поле цієї боротьби» — серце людини. Тому кожному з українців необхідно «здобути перемогу насамперед всередині себе».

«Великий піст — гарна нагода для цього. Як і раніше, переконаний, що жертовність, взаємна допомога, милосердя до ближніх справді є великим подвигом і значать набагато більше, ніж просте обмеження в їжі», — додав Епіфаній.

Він нагадав, що жертовне служіння наших воїнів, лікарів, волонтерів, капеланів, рятівників, благодійників та всіх інших, «хто кожен на своєму місці допомагає, захищає і піклується про благополуччя своїх ближніх в цих надтяжких умовах війни», є великим подвигом.

Епіфаній звернувся до українців з важливим посланням

Епіфаній про Великий піст (фото: facebook.com/epifaniy)

Користь посту для духовного здоров’я

На думку глави ПЦУ, Великий піст може бути дуже корисним для духовного здоров’я українців.

«Для визначення чітких орієнтирів, для звільнення від неправди й лукавства, для гартування внутрішніх сил, для віднайдення надії, утвердження у вірі, для припинення пустих суперечок, несправедливого осудження, розділення і незгод між українцями, для єднання й згуртованості, для зміцнення в боротьбі з ворогом», — пояснив митрополит.

Він додав, що коли «ми припинимо боротьбу внутрішню, духовно ослабнемо, здамося, то перемогу може здобути наш ворог».

«Тому нинішній піст — це не суто про заборони чи формальні обмеження, але насамперед про стійкість, терпіння, укріплення, відновлення наших духовних сил», — зауважив митрополит.

За його словами, «через витривалість, розважливість, молитву, через добрі діла, через жертовне милосердя до ближніх, яке Христос приймає як вчинене для Нього Самого — маємо здобути значно більше».

«Здобути ту унікальну зброю проти диявола і слуг його, здобути меч і броню, якими будемо від нападів лукавого міцно захищені. Цей Великий піст — семитижневий піст жертовності та зміцнення, це шлях віднайдення у собі сил надалі боротися зі злом і рухатись вперед — з Богом, до Перемоги!» — підсумував Епіфаній.

Епіфаній звернувся до українців з важливим посланням

Допис Епіфанія (скріншот: facebook.com/epifaniy)

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *