Податкову реформу проведуть найближчим часом: що буде із зарплатами та пенсіями українців

Незважаючи на воєнний стан у країні, Офіс президента націлився на проведення податкової реформи. Податкову реформу хочуть провести ще цього року. При цьому передбачаються не лише зміни у бюджетних надходженнях, але також зміняться зарплати і пенсії громадян. Причому щодо останніх, то їхня виплата взагалі може опинитися під питанням.

Тим не менш, Офіс президента націлений на втілення цієї реформи в життя. А її ідеолог – заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма каже, що шляху для відступу немає: реформу за будь-яких обставин буде проведено.

«Я запевняю всіх, що ми цю історію не відпустимо. Податкова реформа — це фундаментальна, правильна річ, і її обов’язково буде проведено вже цього року», — підкреслив Шурма.

Яка мета податкової реформи?

Реформатори хочуть зменшити фіскальний тиск на бізнес, а також знизити відрахування із зарплати. Все це, на їхню думку, має сприяти повній легалізації бізнесу та зацікавленості громадян у тому, щоб працювати лише «по-білому», тобто з виплатою всіх необхідних податків та нарахуванням страхового стажу для пенсії.

Як відомо, сьогодні чимала частина українців працює в тіні. За них ніхто не сплачує грошей до бюджету, і на сьогодні вони нібито мають більш виграшну позицію, ніж ті, хто сплачує всі податки. Адже заробітки у них помітно вищі. Але цим людям не зараховують відпрацьований час до стажу, і в результаті вони ризикують залишитися без пенсії на старості. І бюджету від них також немає жодної користі.

«Є безліч бізнесменів, які платять зарплати в конвертах. І я розумію, наскільки складно конкурувати з тими, хто платить зарплату в конверті, тому що вони заощаджують 40% податків. Наша реформа змінить цю ситуацію і поставить усіх у рівне становище», — каже чиновник.

Податкову реформу проведуть найближчим часом: що буде із зарплатами та пенсіями українців

Що передбачає реформа Ростислава Шурми?

Шурма пропонує зменшити всі податки, які сплачуються як підприємцями, так і найманими працівниками, тобто кардинально знизити навантаження на зарплату.

Зокрема, передбачаються такі зміни:

  • зниження ставок прибуткового податку;
  • зниження ставки ПДВ;
  • заміна податку на прибуток підприємства податком на виведений капітал;
  • фактично повне скасування ЄСВ.

Таким чином вдасться знизити тиск на фонд зарплати майже вдвічі, вважає ідеолог реформи.

Чим компенсуватимуть брак бюджету?

Водночас, Ростислав Шурма переконаний, що зниження податкового навантаження послужить поштовхом до виходу бізнесу з тіні, що зрештою зможе компенсувати бюджетні втрати від зниження податків. А поки бізнес виходитиме з тіні і звикатиме до нових правил гри, бюджет, звичайно, втратить чималу частку надходжень. Однак щодо цього реформаторами передбачені деякі компенсатори, які мають згладити різкі втрати бюджету.

Зокрема, пропонують:

  • податок на зняття готівки для всіх (тут громадяни, які підраховують збільшення до своєї зарплати вже можуть розслабитися — податок на готівку його «з’їсть» і не подавиться, — авт.);
  • заборона на продаж алкоголю та цигарок за готівку;
  • заборона створення «зарплатних ФОП», які спеціально відкриваються підприємцями для мінімізації податків (тут вже можуть розслабитися і ФОП).

До речі, у Мінфіні та у профільному комітеті Верховної Ради, який очолює Данило Гетьманцев, реформу Ростислава Шурми категорично не підтримують. Але все ж таки Офіс президента, схоже, її лобіюватиме.

Ймовірно, ідеологи реформи від ОП розраховують на те, що бюджетні провали, до яких призведе її впровадження, цьогоріч вдасться заповнити завдяки зовнішнім надходженням. Втім, є велике питання, чи погодяться на проведення такої реформи куратори з МВФ, які ставлять перед українським урядом завдання «вичавити з одного лимона дві склянки соку», адже вони розраховують, що податки, навпаки, будуть підвищені.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *