Субсидію можна отримати з боргами за комуналку: що потрібно зробити

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг може бути доступна навіть тим, хто має борги за комуналку. Однак, перш ніж її отримати, боржнику потрібно буде домовитися з комунальниками.

Чи можуть розраховувати на субсидію громадяни, які мають борги, і як їм її отримати, розповів під час телемарафону заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

Споживачам, які не мають заборгованості за комунальні послуги, субсидію в новому опалювальному сезоні продовжать автоматично. А ось тим, хто має борги, доведеться поклопотатися, щоб отримати допомогу від держави.

Борги за комуналку в Україні вже перевищили 100 млрд грн. Причому п’ята частина їх накопичилася вже з початку цього року. Багато громадян не можуть сплачувати за комунальні послуги у повному обсязі. При цьому субсидію їм не дають через непогашений борг. Виходить порочне коло, проте вихід із нього є, каже Музиченко.

Субсидію можна отримати з боргами за комуналку: що потрібно зробити

Як не парадоксально, проте більше боргів за комуналку накопичили саме ті споживачі, які мають гроші, щоб оплачувати отримані послуги. Якщо вони повернуть свої борги комунальникам ще до початку опалювального сезону, і якщо раніше їм уже призначали субсидію, то й у новому сезоні вони можуть розраховувати на автоматичне продовження субсидії.

Якщо ж повернути весь борг відразу немає чим, доведеться укладати договори про реструктуризацію боргів з кожним постачальником комунальних послуг окремо. За укладених договорів реструктуризації боржник також отримає право на субсидію.

«Субсидія має сприяти розвитку культури своєчасної оплати комунальних послуг», – каже Музиченко.

При цьому він зазначив, що загалом так і є. Близько 98-99% одержувачів субсидії – це сумлінні платники, які вчасно розраховуються за отримані послуги. Серед тих, хто субсидій не отримує, цей відсоток набагато нижчий.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *