Тарифи на холодну воду в Україні суттєво відрізняється залежно від регіону та постачальника. Експерти не виключають, що у 2026 році тариф на воду може зрости у 7 разів.
Народні депутати ухвалили закон, який змінює підхід до встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Повноваження щодо встановлення тарифів переходять до місцевої влади. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Закон стосується виробництва електроенергії, але в ньому є поправка № 764, яка змінює механізм формування тарифів на воду.
Зазначається, що рішення щодо тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ухвалюватимуть обласні адміністрації та влада Києва. Норми набудуть чинності через два місяці після підписання закону президентом і діятимуть до року після завершення воєнного стану.
Після набрання законом чинності НКРЕКП матиме 90 днів, щоб передати місцевій владі необхідні розрахунки для встановлення економічно обґрунтованих тарифів.
Зазначимо, на думку експертів, до кінця цього опалювального сезону тариф на електроенергію для населення залишиться незмінним, але в подальшому його можуть переглянути залежно від ситуації, що складатиметься на той момент.
Як повідомляли «ФАКТИ», в Інфляційному звіті НБУ йдеться про зростання фінансових потреб для відновлення енергосистеми після масованих обстрілів, що підвищує ймовірність поступового та поетапного коригування окремих тарифів до економічно обґрунтованого рівня.
У Нацбанку стверджують, що тривале відкладання рішень щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги сприятиме стримуванню інфляції, але негативно позначатиметься на фінансовому стані державних енергетичних компаній.
